<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Neznámy páchateľ v noci posprejoval tabule v niekoľkých obciach

Zdroj foto: FB Elena Polóniová starostka obce Rimavská Baňa

Uplynulú noc niekto strávil sprejovaním po informačných alebo úradných tabuliach obcí v okrese Rimavská Sobota. Páchateľ popísal pod rúškom tmy niekoľko tabúľ minimálne v piatich obciach.

Rimavské Zalužany, Rimavská Baňa, Hrachovo, Kociha, Veľké Teriakovce. Minimálne tieto obce boli zastávkou zatiaľ neznámej osoby, ktorá červeným sprejom napísala na informačné tabule obcí nápis MOR HO.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk uviedla starostka obce Rimavská Baňa Elena Polóniová, pri ich obci niekto posprejoval tabulu pri pamätníku Bojiska SNP. Aktuálne starostka prezerá kamerový záznam, ktorý by mohol odhaliť identitu páchateľa. „Stalo sa to v noci, viditeľnosť je horšia a trvá to niekoľko hodín, kým nájdem niekoho, kto sa tam zastavil,“ vysvetlila starostka. Ako ďalej povedala, nápis hneď ráno odstránili. „Išlo to dole. Tabuľa nie je poškodená, ale určite sa budem snažiť identifikovať tú osobu. Máme kameru, ktorá presne vidí na to miesto,“ doplnila Elena Polóniová.

O čo presne tejto osobe išlo, sa asi nedozvieme. Predpokladáme však, že nešlo o milovníka Sama Chalupku, autora básne Mor ho, ale skôr o nespokojného občana, ktorý svoju frustráciu pretavil do vandalizmu a poškodzovania cudzej veci.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross