<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nezamestnanosť v okrese R. Sobota mierne klesá, povedal riaditeľ Dušan Šmidt

18. decembra 2021 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Do funkcie riaditeľa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) Rimavská Sobota bol v máji tohto roka vymenovaný nový riaditeľ Dušan Šmidt. Po nástupe do funkcie pre Rimava.sk uviedol, že je presvedčený o tom, že je schopný prispieť k ďalšiemu úspešnému napredovaniu úradu novými nápadmi. Opýtali sme sa ho, ako hodnotí mesiace, ktoré strávil vo funkcii.

„Chcem uviesť, že nezamestnanosť v okrese Rimavská Sobota mierne klesá. Za obdobie máj 2021 až november 2021 klesla evidovaná miera nezamestnanosti o 1,6 percenta. V prehľade mesiacov 2021, respektíve evidovanej miery nezamestnanosti bol v mesiaci máj tento štatistický údaj najvyšší, vykazoval hodnotu 21,19 percent. Mesiac november vykazuje hodnotu 19,59 percent evidovanej miery nezamestnanosti,“ priblížil riaditeľ Šmidt.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako uviedol, ÚPSVaR R. Sobota k 6. decembru eviduje celkovo 121 voľných pracovných ponúk v okrese R. Sobota. Z tohto počtu je voľných 80 pracovných miest, ktorých výkon práce sa nachádza priamo v meste R. Sobota.

Prečítajte si tiež: ÚPSVaR v Rim. Sobote má nového riaditeľa, chcel by prispieť k rozvoju celého regiónu

Informoval tiež o tom, že pri počte 8 094 evidovaných uchádzačov o zamestnanie v okrese R. Sobota k 31. októbru pripadá na jedno pracovné miesto celkovo 67 záujemcov o zamestnanie. „Preto zastávame názor, že počet pracovných ponúk v našom okrese je vzhľadom na dostupnú pracovnú silu veľmi nízky,“ vyjadril sa riaditeľ.

Riaditeľ špecifikoval, že snahu vyvíjajú aj pri rozšírení ponuky voľných pracovných miest a často nadväzujú spolupráce s okolitými úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny a tak isto aj so zamestnávateľmi a personálnymi agentúrami v rámci celého Slovenska, ktorí vedia uchádzačom o zamestnanie poskytnúť a zabezpečiť ubytovanie.

Článok pokračuje pod reklamou


„Ďalším výrazným faktorom, ktorý komplikuje proces uspokojenia nízkej ponuky pracovných miest v našom okrese, je aj diferencia medzi dosiahnutou kvalifikáciou pracovnej sily a samotným dopytom zamestnávateľov,“ špecifikoval Šmidt a zároveň uviedol, že ide o uchádzačov s neukončeným vzdelaním alebo so základným vzdelaním. Záznam k 31. októbru uvádza, že títo záujemcovia o prácu tvoria viac ako 58 percent v celkovej štruktúre uchádzačov.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross