<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

NAKA obvinila z extrémizmu deväť osôb. Prípad sa udial na narodeninovej oslave

30. decembra 2021 | | |  | 
Zdroj: Polícia SR

REVÚCA - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil deväť osôb z extrémizmu. Prípad sa stal 14. septembra v Revúcej. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

"Dňa 14. septembra 2020 sa v neskorých večerných hodinách v Revúcej konala v miestnom pohostinstve oslava narodenín. Z pohostinstva a v jeho okolí sa ozýval hlasný spev a hailovanie. Účastníci oslavy mali na tele viditeľné tetovania symbolov spájaných s nacizmom a neonacizmom," povedal Slivka.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, ich konanie pohoršovalo miestnych obyvateľov, ktorí opakovane volali na tiesňovú linku polície.

"Polícia preto začala vo veci konať a výsledkom je obvinenie deviatich osôb (Dominik K., Roman K., Peter B., Michal B., Miroslav B., František K., Roman M., Michal A., Artuš N.). Ide o prečiny prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, v niektorých skutkoch spolupáchateľstvom a prechovávania extrémistického materiálu," vysvetlil Slivka.

Obvineným podľa hovorcu za prečin prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody od šiestich mesiacov do troch rokov, za prečin prechovávania extrémistického materiálu do dvoch rokov.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross