<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Slovensku pribudli ďalšie prípady omikronu. Zisťovali sme, či aj u nás

3. januára 2022 | | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA/REVÚCA - Na Slovensku pribudlo ďalších deväť prípadov nového variantu ochorenia covid-19, omikron. Celkovo ich už na Slovensku evidujú dvadsať.

Situáciu v okresoch Rimavská Sobota a Revúca priblížila pre Rimava.sk Tatiana Majanová, ktorá je poverená vykonávaním funkcie regionálnej hygieničky. "Variant omikron sa, našťastie, v našich okresoch zatiaľ nevyskytol," povedala Majanová.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako na svojom webe uviedol Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ), z dnešných potvrdených prípadov bolo päť nezaočkovaných a štyria boli zaočkovaní dvoma dávkami.

"U dvoch osôb sa potvrdila cestovateľská anamnéza, v piatich prípadoch išlo o kontakt s pozitívnou osobou, u ktorej sa už sekvenovaním potvrdil variant omikron. V dvoch prípadoch ešte epidemiologické vyšetrovanie nie je ukončené," uviedol úrad.

Väčšinou mali osoby podľa nich ľahký priebeh ochorenia. "Jeden prípad bol bezpríznakový. Tri neočkované osoby mali stredne ťažký priebeh ochorenia. Medzi príznakmi boli najmä kašeľ, slabosť, únava, bolesti kĺbov, nevoľnosť, nádcha, hnačky," dodal ÚVZ.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross