<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: Do Rim. Soboty môže opäť prísť Detská tour Petra Sagana, K. Hatala sa stal náčelníkom mestskej polície

19. novembra 2021 |  | 

V dnešných krátkych správach sme si pre vás pripravili niekoľko tém z našich regiónov.

RIMAVSKÁ SOBOTA - V Bosne a Hercegovine sa konali Majstrovstvá Európy juniorov v Taekwonde. Rimavskú Sobotu a a Falcon Taekwondo zastupoval len 15-ročný Tomáš Kuvik. V bojoch o medailovú pozíciu ho vyradil reprezentant Čiernej Hory. Aj napriek mladému veku to bola pre Kuvika veľká vrcholová športová skúsenosť, ktorá bude prínosom v jeho ďalšej kariére.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Poslancov mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote čaká ďalšie zasadnutie. Tentoraz bude formou videokonferencie, a to 23. novembra (utorok) o 14:00.

Rokovať budú napríklad o kofinancovaní projektu Rozšírenie kapacity materskej školy na Dúžavskej ceste. Na programe majú tiež schvaľovanie finančných prostriedkov na spolufinancovanie projektu Rekonštrukcia divadelnej sály Domu kultúry Rimavská Sobota.

REVÚCA - Pracovníci mesta Revúca dokončili tohtoročné kosenie zelene. Samospráva túto činnosť tento rok prevzala do vlastnej správy. "Potešujúcim benefitom je určite úspora finančných prostriedkov, avšak na druhej strane by to chcelo vyčleniť viac finančných prostriedkov na nákup novej techniky, aby sa kvalita kosenia mohla zlepšiť," uviedol primátor Július Buchta na svojej facebookovej stránke.

JELŠAVA - O poriadok a bezpečnosť v meste Jelšava sa bude starať nový náčelník mestskej polície. Je ním Karol Hatala, ktorý bol jedným z troch kandidátov. Na Facebooku o tom informoval primátor mesta Milan Kolesár.

BUZITKA - Príslušník policajného zboru strávil niekoľko hodín s deťmi zo Základnej školy v Buzitke. Deti sa učili, ako sa správne pohybovať v cestnej premávke.

"Praktickej časti na dopravnom ihrisku predchádzala teoretická časť, v rámci ktorej náš kolega deťom vysvetlil význam a zmysel dopravných značiek, povinnosti cyklistu a chodca a venoval pozornosť aj povinnej výbave bicykla," informovala Polícia SR - Banskobystrický kraj na svojej facebookovej stránke.

KLENOVEC – Starostka Zlata Kaštanová na svojej sociálnej sieti informovala o ďalšej revitalizácii v ich obci. „Za tie roky bolo očividné, že škôlka a jej areál chátrajú,“ uviedla. Ako ďalej vysvetlila, v minulosti sa v škôlke opravila strecha, vymenili sa okná a dvere, osadili sa nové prvky na detskom ihrisku, vyregulovalo sa kúrenie a vymenili radiátory. Prístupové cesty k materskej škole vyasfaltovali a doplnilo sa osvetlenie na prístupovej ceste a v areáli.

„Tento rok to bolo asfaltovanie spevnených plôch okolo budovy, úplná rekonštrukcia chodníkov okolo budovy a prístupového chodníka. Verím, že detičky sa v nej budú cítiť príjemne a bezpečne,“ dodala starostka.

Zdroj: archív obce Klenovec

RIMAVSKÁ SOBOTA - Detská tour Petra Sagana sa môže opäť vrátiť do Rimavskej Soboty. Informovali o tom organizátori na svojej facebookovej stránke.

"K dnešnému dňu evidujeme záujem o Detskú tour Petra Sagana 2022 týchto lokalít: Žilina, Rimavská Sobota, Martin, Stupava, Šaľa, Topoľčianky, Demänová, Prievidza-Bojnice. Uzávierka prihlášok je 30. novembra 2021. V januári 2022 zverejníme kalendár Detskej tour Petra Sagana 2022. Tešíme sa," uviedli organizátori.

RIMAVSKÁ SOBOTA - V Knižnici Mateja Hrebendu dokončili renováciu nádvoria v hodnote 38-tisíc eur. Financie na renováciu poskytol zriaďovateľ knižnice Banskobystrický samosprávny kraj. V rámci rekonštrukcie prebehla výmena dlažby na nádvorí, výmena žľabov a doplnilo sa aj osvetlenie. Riaditeľka Rita Herczegová potvrdila, že exteriér knižnice im ponúka široké využitie pre rôzne podujatia v podobe besied, tvorivých dielní, hudobných aktivít a divadelných predstavení.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross