<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: Soboťanka vydala svoju debutovú knihu, poslancov čaká ďalšie zasadnutie MsZ

19. októbra 2021 |  | 

V dnešnom prehľade Krátkych správ sme si pre vás pripravili niekoľko tém z diania v našich regiónoch. Dozviete sa o novej knihe Nicol Hochholcerovej, výstave v Revúcej alebo o Študentskej kvapke krvi.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Nicol Hochholczerová z Rimavskej Soboty napísala svoju debutovú knihu vo svojich 22 rokoch. Jej názov je Táto izba sa nedá zjesť. Príbeh je o zneužívaní starším učiteľom počas základnej školy.

"Nechcem, aby čitatelia moju knihu vnímali ako výnimočnú v tom zmysle, že je výnimočný jej dej. Trochu výnimočné je, že zhodou okolností sa to stalo aj osobe, ktorá rada píše a ktorá odmalička chcela vydať knihu. Ale obávam sa, že to, čo sa v nej odohráva, je v istom zmysle celkom bežné,“ povedala autorka knihy pre portál Denník N.

Článok pokračuje pod reklamou


HNÚŠŤA - Vo veku 79 rokov zomrel rodák z Hnúšte Michal Kališka. Podľahol ťažkej chorobe. Kališka pôsobil dlhé roky v Banskej Bystrici ako kultúrny pracovník, muzikant a organizátor hudobného života. O jeho úmrtí informovala Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici na Facebooku, v ktorej niekoľko rokov pracoval.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Poslancov mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote čaká ďalšia tohtoročná schôdza. V utorok 26. októbra sa stretnú v bývalom župnom dome. Preberať budú témy, ako napríklad správa plnenia uznesení či správa o plnení rozpočtu mesta.

REVÚCA - V budúcej budove interaktívneho múzea Littera svieti prvá výstava. Jej autorkou je Katarína Molnárová, ktorá pochádza z Nových Zámkov, no väčšiu časť svojho života tvorí na Gemeri. Venuje sa maľbe a jej doménou sú figurálne kompozície, portréty, ženy, deti, zátišia a príroda.

"Výtvarné práce budú inštalované v unikátnom interiéri historického objektu – v novej budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej, ktorá je pred rekonštrukciou na originálnu kultúrnu inštitúciu BBSK – LITTERRA," uviedlo Mestské kultúrne stredisko v Revúcej. Výstava bude sprístupnená každý štvrtok od 15:00 do 18:00.

BUZITKA - Preventista Okresného riaditeľstva PZ v Lučenci zavítal do obce Buzitka na novootvorené detské dopravné ihrisko. Privítal tam deti z materskej školy v Tomášovciach.

"Skôr, ako sa deti presunuli na dopravné ihrisko, vypočuli si informácie k pravidlám cestnej premávky so zameraním na chodcov, cyklistov a oboznámili sa s významom niektorých dopravných značiek," informovala polícia.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Podaj mi ruku, chcem mať kontakt so životom. Týmto heslom z piesne Zuzany Smatanovej sa riadi tohtoročná Študentská kvapka krvi, ktorá vyzýva k darovaniu krvi. Organizuje ju Červený kríž. Tento rok sa začala 18. októbra a potrvá do 19. novembra.

Inštitúcia vyzýva aj k tomu, aby ľudia dodržiavali protipandemické opatrenia aj pri darovaní krvi. Slovenský Červený kríž organizuje Študentskú kvapku krvi v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc.

Študentská kvapka krvi 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross