<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: O. Lunter sa vyjadril ku kandidatúre na župana, mesto Tisovec vydalo knihu

3. decembra 2021 |  | 

V dnešnom prehľade Krátkych správ sme si pre vás pripravili niekoľko tém z diania v našich regiónoch.

REVÚCA - Primátor mesta Revúca Július Buchta spoločne s Nemocnicou s poliklinikou, n.o. Revúca pozýva všetkých dobrovoľníkov na 1. ročník Primátorskej kvapky krvi. Všetci, ktorí by chceli prispieť svojou kvapkou krvi, tak môžu urobiť 7. decembra (utorok) v revúckej nemocnici. Testovanie na covid-19 bude prebiehať pod záštitou nemocnice pred odberom.

KLENOVEC - Obec stavia vodovod, ktorý v niektorých uliciach chýbal. „Minulý týždeň sa nám podarilo zrealizovať vodovody na dvoch uliciach, a to v časti Ulice 9. mája v spolupráci a z finančných zdrojov Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. a ulicu Fučíkova z investičných zdrojov obce,“ uviedla starostka obce Zlata Kaštanová na svojom profile na sociálnej sieti. Ako ďalej dodala, pripravujú projektovú dokumentáciu aj pre ďalšie ulice.

Foto: FB Z. Kaštanová

REVÚCA - Mesto Revúca zverejnilo oznámenie o voľnej pozícii vedúceho kancelárie primátora. Druh pracovného pomeru je na plný pracovný úväzok. Predpokladaný termín nástupu je 1. januára 2022. Viac informácií a kritériá pre budúceho zamestnanca nájdete na oficiálnej stránke mesta www.revuca.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


BANSKOBYSTRICKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ - Podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondrej Lunter sa teší, že na poslednom zasadnutí schválili nový rozpočet na rok 2022.

Pre Rimava.sk sa vyjadril aj ku kandidatúre na predsedu kraja. "Ako som už viackrát povedal, rozhodnutie aj oznámenie ohľadom budúcich volieb príde po Novom roku. Momentálne som veľmi rád, že sme na poslednom Zastupiteľstve BBSK prijali rozpočet a viaceré návrhy, ktoré nepochybne dopomôžu k ďalšiemu rozvoju nášho kraja," vyjadril sa.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mestskí poslanci sa na svojom uplynulom zasadnutí zaoberali aj plánovanou cyklotrasou, ktorá má spojiť Rimavskú Sobotu s Poltárom. Pripravuje ju Banskobystrický samosprávny kraj.

Kraj požiadal v súvislosti s budúcou výstavbou cyklotrasy mesto o spoluprácu pri riešení majetkovoprávneho usporiadania elektroenergetického zariadenia. „Predmetom je osvetlenie prechodu pre cyklistov v k. ú. Tomášová, ktoré bude napájané formou káblového prepojenia do stĺpu verejného osvetlenia. Kábel bude prechádzať cez pozemky vo vlastníctve mesta,“ informovala Katarína Eliášová z majetkovo-právneho oddelenia mestského úradu.

Ako ďalej dodala, o usporiadanie vzťahov k pozemkom požiadali aj z dôvodu žiadosti o nenávratný finančný príspevok. Mestskí poslanci ich žiadosti vyhoveli.

POLTÁR Stav Kultúrneho domu v Slanej Lehote si dlhodobo vyžadoval rekonštrukciu, ktorá sa začala realizovať v mesiaci september. V uplynulých dňoch boli práce na rekonštrukcii budovy kultúrneho domu dokončené. Viac o rekonštrukcii si môžete prečítať na tomto odkaze.

Zdroj: Mesto Poltár

FIĽAKOVO V tomto roku uplynulo 7 desaťročí od vzniku prvej múzejnej inštitúcie vo Fiľakove. Toto okrúhle jubileum je významné aj z toho pohľadu, že mestečko má bohatú a činorodú minulosť, o ktorej svedčia mnohé artefakty a zachované kultúrno-historické pamätihodnosti.

Článok pokračuje pod reklamou


Hradné múzeum si pripomenie toto jubileum dočasnou výstavou s názvom 70. výročie založenia fiľakovského múzea, ktorá predstaví históriu múzejníctva v meste výberom artefaktov zo zbierkového fondu inštitúcie. "Z dôvodu pandemickej situácie vás tentokrát pozývame do online priestoru (na webovú stránku www.hradfilakovo.sk, Facebook stránku HMF) a na sledovanie televíznej stanice Tv LocAll, kde si budete môcť od 14. decembra 2021 pozrieť okrem otvorenia a predstavenia výstavy aj odovzdávanie pamätných plakiet bývalým a súčasným riaditeľom múzea," pozýva Klaudia Mikuš Kováčová, hovorkyňa mesta Fiľakovo.

LUČENEC – Mesto spolu s miestnym odborom Živena rozbehlo zbierku pre psíky v tamojšom útulku. Ako samospráva informovala na sociálnej sieti, ruku k dielu môže pridať každý. Potrebné sú granuly, konzervy pre psy, cestoviny, ryža, maškrty, piškótky, ale aj koberce, deky, obojky a vodidlá na vychádzky. Viac o zbierke si môžete prečítať na tomto odkaze.

Venčenie psíkov v lučeneckom útulku. Foto: FB Mesto Lučenec

TISOVEC – Turistický sprievodca po turistických chodníkoch a zaujímavých lokalitách v okolí Tisovca, ale aj okresu. Tak možno stručne charakterizovať nové dielo autora Milana Lackoviča. "Je spracované tak, ako to vidí autor a ako to potrebuje turista. Dozvie sa, kam sa môže vydať na prechádzky, kratšie či celodenné túry," informoval Dušan Kojnok, zástupca primátorky mesta Tisovec.

Ako ďalej dodal, fotografickú časť, okrem záberov samotného autora, dopĺňajú aj fotografie Milana Slabeja a iných členov KST TO KOS Rimavská dolina. "Publikáciu formátu A5, v brožovanej väzbe, s počtom strán 131, v náklade 500 kusov, vydalo v novembri 2021 mesto Tisovec," dodal.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Na záver dnešných Krátkych správ vám ešte pripomenieme našu súťaž o originálne oblečenie od Perkelt.sk podľa vlastného výberu. Trvá ešte pár dní, tak neváhajte a skúste svoje šťastie.

Viac o súťaži si prečítate na tomto odkaze.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross