<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: Mesto získalo dvojmiliónovú dotáciu na priemyselnú halu, mestskí policajti zabránili podvodu

13. decembra 2021 |  | 

V dnešných krátkych správach nájdete opäť niekoľko tém z našich regiónov.

FIĽAKOVO - Mesto Fiľakovo získalo podľa slov primátora Attilu Agócsa doteraz najväčšiu dotáciu. "Síce je pred nami stále zopár nášľapných mín, dostali sme sa opäť o krok bližšie k tomu, aby sa mohla spustiť výstavba mestskej priemyselnej haly v zruinovanej časti niekdajšieho Kovosmaltu," uviedol primátor na svojom profile na sociálnej sieti, ktorý podpísal zmluvu na poskytnutie nenávratného finančného príspevku v hodnote skoro 2,1 milióna eur.

REVÚCA - Primátor mesta Július Buchta spoločne s revúckou nemocnicou usporiadali 7. decembra 1. ročník Primátorskej kvapky krvi. Darovania sa zúčastnil aj on.

„Darovaním najvzácnejšej ľudskej tekutiny dobrovoľníci pomôžu tým, ktorí neodkladne potrebujú transfúziu krvi. Zároveň darcom ďakujem, že sa rozhodli pomôcť svojou kvapkou krvi k zdraviu ostatných,“ uviedol na svojom profile na sociálnej sieti a dodal, že jeho motiváciu podporila aj riaditeľka NsP, n.o. Revúca Mgr. Janette Hrbálová, ktorá sa tak isto pridala k dobrovoľníkom.

Článok pokračuje pod reklamou


RIMAVSKÁ SOBOTA - Knižnica Mateja Hrebendu v Rim. Sobote si pre deti pripravila netradičný adventný kalendár. Zamestnanci knižnice denne odhalia tajomstvá kalendára, ktorý naplnili rôznymi úlohami. Deťom môžu byť nápomocní rodičia, i starí rodičia.

Do komentárov na ich stránke na sociálnej sieti môžete uverejniť fotografie so svojimi súťažnými obrázkami a najaktívnejších účastníkov knižnica odmení začiatkom budúceho roka. „Momentálne sa nenachádzame vo výnimkách súčasných opatrení, a tak sa snažíme čitateľom čo najviac priblížiť,“ povedala pre Rimava.sk riaditeľka Rita Herczegová. Ak v rámci akcie „Bosorky tiež čítajú“ navštívite knižnicu počas 13. decembra, dostanete čitateľský preukaz zadarmo.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE -  Žeriav nad Krásnou Hôrkou stál od roku 2012. Múzeum Betliar ho tento týždeň po rokoch demontovalo. O využívaní žeriavu sme informovali v tomto článku.

LUČENEC - Pre lučenských zdravotníkov vyzbierali takmer 40 darčekových košov a balíčkov. Tím organizátorov zhodnotil výsledok mikulášskej zbierky pre zamestnancov lučeneckej nemocnice, ktorí pracujú s covidovými pacientmi, ako vydarený. Zbierku odniesli členovia iniciatívy v mikulášsky pondelok (6. 12.) do nemocnice, kde ju prevzali zástupcovia vedenia nemocnice a infekčného oddelenia. Fotografie z akcie a viac informácií si môžete prečítať na našom partnerskom webe Novohradské.sk.

Foto: Jozef Mikuš/Novohradské.sk

HNÚŠŤA - V meste zrekonštruovali Lihánich dom s pomocou zamestnancov a aktivačných pracovníkov. Podľa primátora Romana Lebedu v zrekonštruovanom historickom dome vznikne múzeum priemyselnej histórie mesta. ,,Práve tá v 19. a 20. storočí urobila z Hnúšte významné mestečko a vďaka nej vyrástlo do dnešnej veľkosti," uviedol primátor na svojom profile na sociálnej sieti.

SLOVENSKO - Poslanci v Národnej rade SR schválili návrh o vyplácaní peňažných odmien pre zaočkovaných ľudí nad 60 rokov.

Dôchodcom bude vyplatených 300 eur v hotovosti. Podľa pôvodného návrhu mali dostať 500-eurové poukazy na vymedzené účely, no parlament sa zhodol na vyplatení hotovosti. Viac informácií nájdete v tomto článku.

FIĽAKOVO - Fiľakovskí mestskí policajti pomohli zabrániť podvodu. Ešte v júli tohto roka v poobedňajších hodinách im bolo oznámené, že na pošte sa nachádza pani, ktorá pod nátlakom chce niekomu poslať 3 000 eur.

Zistilo sa, že Fiľakovčanke predtým zavolala neznáma osoba, ktorá od nej chcela, aby vložila v banke na cudzí účet 4 500 eur. Vyhrážala sa jej, že ak tak neurobí, jej dcéru žijúcu v Anglicku, neprepustia – mali ju zadržiavať na neznámom mieste.

Policajti po príchode na miesto skontrolovali, či sa v okolí pošty nenachádzajú podozrivé osoby. Len vďaka duchaprítomnosti
pracovníčky pošty, ktorá zavolala na políciu, žena neprišla o peniaze. Fiľakovčanka zavolala svojej dcére a zistila, že jej žiadne nebezpečenstvo nehrozí. Ako ďalej vyplýva zo správy o činnosti MsP vo Fiľakove, prípad následne prevzal príslušník kriminálnej polície OR PZ
Lučenec.

Článok pokračuje pod reklamou


FIĽAKOVO - V stredu 15. decembra bude vo Fiľakove prebiehať ďalšie očkovanie. Od 14:00 do 18:00 hod. bude vakcinačný tím v telocvični ZŠ Koháriho (Mládežnícka 7) záujemcom podávať jednodávkovú vakcínu Janssen alebo dvojdávkovú vakcínu od Pfizeru (1., 2. aj 3. dávku). Zúčastniť sa môžu záujemcovia od 18 rokov (16+ r. v sprievode rodiča). Registrácia nie je potrebná.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Osvetlenie na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote má byť vymenené do Vianoc. "Je to vysúťažené, tam je hodnota 15-tisíc eur. Hovoril som s dodávateľom, ktorý jednoznačne povedal - do Vianoc tieto svetlá budú urobené," povedal na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross