<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krátke správy: Film o Rim. Sobote budú premietať v USA, poslancov čaká ďalšie zasadnutie

12. novembra 2021 |  | 

V dnešnom prehľade Krátkych správ sme si pre vás pripravili niekoľko tém z diania v našich regiónoch. 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mestskí poslanci by sa na svojom zasadnutí mali podľa informácií zverejnených na webovej stránke mesta opäť stretnúť 23. novembra. Rokovať mali už 26. októbra. Niekoľko zamestnancov mestského úradu však bolo pozitívnych na covid-19. Aj napriek žiadosti poslancov, aby sa ich zasadnutie konalo online, ho napokon primátor mesta Jozef Šimko zrušil. Viac si môžete prečítať v našom staršom článku.

Zdroj: Mesto Rimavská Sobota

KLENOVEC – V obci sa snažia modernizovať služby prístupné verejnosti a obyvateľom Klenovca. Pri obecnom úrade vzniklo miesto pre Z-BOX, ktorý slúži na výber a odoslanie zásielok.

Informácie o novej službe, ktorá prispeje ku komfortu obyvateľov obce, priniesla starostka Zlata Kaštanová na svojej sociálnej sieti. „Neustále hľadáme možnosti, ako zvýšiť komfort života ľudí žijúcich v našej obci. Inštaláciou Z-BOX-u chceme ponúknuť obyvateľom riešenie, ktoré im prinesie zjednodušenie v doručovaní zásielok, ktoré si objednali z e-shopov. Z-BOX bude k dispozícii 24 hodín denne a 7 dní v týždni,“ uviedla starostka.

Viac si môžete prečítať na našom partnerskom webe Echoviny.sk.

Zdroj: foto archív obce

JELŠAVA – Deti z Komunitného centra v Jelšave a seniori z Denných stacionárov v Jelšave a Gemeri si v októbri a novembri vyskúšali tvorenie z hliny. Zapojili sa do keramických projektov občianskeho združenia EUROSIA zo Zvolena „Raz, dva, tree (interaktívne workshopy)“ a „Piece by piece (kúsok po kúsku)“.

Pod umeleckým vedením keramikára Petra Smika zažili modelovanie z voľnej ruky, tvorenie z plátov hliny a maľovanie keramiky farebnými glazúrami. Na záverečnom stretnutí sa už tešili z výsledkov svojho snaženia. Ako sami uviedli: „Zo všetkých stretnutí sme odchádzali nadšení, niečo nové sme sa naučili a odniesli si umelecký zážitok.“

LUČENEC – Tradičný Vianočný beh mesta Lučenec bude aj tento rok. Ak si nechcete nechať na záver roka ujsť účasť na jeho 54. ročníku, ktorý odštartuje 26. decembra 2021, tak sa registrujte už teraz, aby sa vám ušlo miesto medzi 700 bežcami.

Na obrázku môže byť jedna osoba alebo viacerí ľudia, stojaci ľudia a text

REVÚCA – Mesto ukončilo ďalšiu etapu rekonštrukcie ciest v hodnote viac ako 475-tisíc eur. Ako ďalej informoval primátor Revúcej Július Buchta, nový asfalt dostali ulice Štúrova, Škultétyho, Nandrássyho, Maša, A. Hlinku a Ul. Sv. Quirina.

"Teší ma, že značne problémový pohyb na týchto úsekoch je za nami a že sa tak môžeme sústrediť na ďalšie skvalitnenie miestnych komunikácií –Daxnerova, Vansova," uviedol primátor.

FIĽAKOVO – Psí útulok v Rimavskej Sobote stále chýba, a tak končí mnoho opustených psíkov v útulku Šťastné labky vo Fiľakove. Ten bojuje s plnou kapacitou. Niekoľkokrát do týždňa zverejňuje útulok na svojej sociálnej sieti príspevky, v ktorých hľadá pre psíkov dočasnú opateru alebo nový domov. Ak chcete, pomôcť môžete aj materiálne – napríklad kúpou krmiva.

REVÚCA – Revúcke chránené stromy boli ošetrené arboristami. Mesto realizovalo projekt pod názvom „Odborné ošetrovanie chránených stromov v meste Revúca akreditovaným arboristom“. Projekt bol financovaný Enviromentálnym fondom v rámci Programu ochrany prírody 2021.

Finančné prostriedky v sume viac ako 3-tisíc eur mesto použilo na ošetrenie 10 kusov pagaštanov konských rastúcich v mestskom cintoríne v Revúcej. Pozemok, na ktorom arboristické práce prebiehali, je vo vlastníctve mesta. Išlo o chránené stromy, ktoré boli v zlom zdravotnom stave. Ako uviedlo mesto, stromy boli ošetrené odborne spôsobilým arboristom Mateuszom Bieniekom zo Žarnovice v spolupráci so stromolezcami pomocou lezeckej techniky. Cieľ ošetrenia spočíval najmä v zlepšení ich zdravotného stavu.

Foto: zdroj mesto Revúca

RIMAVSKÁ SOBOTA/USA - Film o Rimavskej Sobote s názvom 7829 km od Wu-Chanu sa dočká premiéry aj za oceánom. Snímky z réžie Petra Pavlíka a Kataríny Smacznej budú dostupné na filmovom festivale Slovak Film Harvest in the USA and Canada 2021.

Peter Pavlík sa podieľal aj na ďalšom filme, ktorý bude premietaný na festivale. Pôjde o film s názvom Králi videa, na ktorom sa podieľal ako strihač.

Tu sú dostupné linky na obidva filmy. Králi videa sú však za menší príplatok na tejto adrese, 7829 km od Wu-Chanu si môžete pozrieť zadarmo na tomto linku. Informácie o festivale nájdete tu.

POLTÁR - Začiatkom novembra sa začala v Poltári rekonštrukcia chodníka na Fučíkovej ulici. Okrem toho opravujú aj prístupové chodníky k bytovým domom. Mesto ďakuje občanom za trpezlivosť a pochopenie.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross