<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lockdown ešte ukončiť nechcú, niektoré obchody plánujú otvoriť. Ďalšie obdobie chcú rozdeliť do troch fáz

6. decembra 2021 | |  | 

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský dnes informoval o novom návrhu, ktorý by mal rozčleniť ďalšie obdobie do troch fáz. O opatreniach budú ešte rokovať.

„Máme za to, že situácie je naďalej vážna,“ vyjadril sa minister a poďakoval sa zdravotníkom, policajtom, vojakom a epidemiológom za to, že zvládajú aktuálnu situáciu. Lockdown na Slovensku platí od 25. novembra. Ako ďalej informoval Matej Mišík z Inštitútu zdravotných analýz, nastal pokles v mobilite, ktorý však nedosahuje úroveň zo začiatku tohto roka, keď platili podobné opatrenia.

Článok pokračuje pod reklamou


„Navrhujeme predĺžiť lockdown do 16. decembra s tým, že nehovoríme o sprísňovaní, ale o dodržiavaní opatrení,“ povedal minister, ktorý apeloval taktiež na zvýšené kontroly.

Ako ďalej povedal, od 17. decembra do 24. decembra by podľa ich návrhu mohli byť otvorené všetky obchody pre očkovaných ľudí a tých, ktorí prekonali covid-19 do 180 dní, povolené by mohli byť aj bohoslužby. Otvoriť by chceli aj prevádzky, ktoré sa venujú starostlivosti o ľudské telo. V režime základ budú fungovať esenciálne obchody. Novinkou je, že predajne obuvi a domácich potrieb by nepatrili k esenciálnym obchodom.

Od 25. decembra do 9. januára by chceli otvoriť hotely, vleky a lanovky, fitnesscentrá, povolené budú bohoslužby pre očkovaných ľudí a tých, ktorí prekonali covid-19. Obmedzená však bude kapacita. V niektorých prípadoch by povolili vstup aj s negatívnym testom, minister však ďalšie konkrétnosti neuviedol. Základné prevádzky starostlivosti o ľudské telo budú v tretej fáze zatvorené pre všetkých (v druhej fáze pred Vianocami budú otvorené). Neesenciálne obchody budú zatvorené pre všetkých.

O návrhu sa bude rokovať na koaličnej rade.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross