<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Seniorfest: Prichádza október, ktorý v Dome kultúry prioritne venujú úcte seniorom. Pripravili si pre nich zaujímavý program

22. septembra 2021 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – V Mestskom kultúrnom stredisku už po druhýkrát pripravili sled kultúrnych a spoločenských udalostí venovaných všetkým seniorom i dôchodcom akéhokoľvek typu. Účasť na podujatiach je však otvorená pre všetkých.

SOBOSTSKÝ SENIORFEST, tak sa volá projekt MsKS v Rimavskej Sobote. Ponúka programy, ktoré sú príťažlivé nielen pre skupinu starších ľudí, ale aj pre mladšie generácie. "Predpokladáme, že mnohí pozvú svojich rodičov či starých rodičov na podujatie a budú ich sprevádzať. Seniori predsa len nemajú taký prístup k informáciám, internetu a mnohí majú rôzne pohybové obmedzenia a nechodia často do mesta,“ uviedla Regina Špitálová z MsKS, ktoré je organizátorom projektu.

Článok pokračuje pod reklamouTento ročník privíta tri výrazné ženské osobnosti slovenského kultúrneho diania. Jeden z najpríťažlivejších programov bude hneď v úvode, v nedeľu 3. októbra o 15.00 hod. – jedinečný koncert speváčky a herečky, držiteľky ocenenia Český lev JANY HUBINSKEJ a JÁNA BERKY MRENICU JR s kapelou.

V programe s názvom AJ TOTO SOM JA sa Jana Hubinská ocitne v koži veľkých speváckych div: Edit Piaf, Marlene Dietrich a Billie Holiday. V šansónovom podaní v divadelnej sále zaznejú i jej autorské skladby. Sprevádzať ju budú vynikajúci muzikanti z kapely Jána Berky Mrenicu mladšieho.

Bláznivý útek do krajiny za stenou

V nedeľu 24. októbra o 15.00 hod. sa všetci môžeme tešiť na skvelú herečku ZUZANU KRONEROVÚ v komédii o žene, ktorá žije obyčajným stereotypným životom a zrazu sa jedného dňa odhodlá k bláznivému úteku do krajiny za stenou! „Rada si tresnem pohár vína, keď varím, stena, počuješ?” začína herečka Zuzana Kronerová skvelé predstavenie o osamelej starnúcej žene Shirley Valentine. A potom predvádza neuveriteľnú zmes gagov, emócii a postáv tak vynikajúco, že aj banálne, životom otrepané vety mení na perly. Ako bonbónik sú v predstavení začlenené štyri pesničky (šansóny) spievané Z. Kronerovou naživo.

Svet z pohľadu Gizky Oňovej

Treťou známou osobnosťou nielen z televíznej obrazovky je speváčka a asi „najznámejšia a najstarostlivejšia slovenská svokra“ GIZKA OŇOVÁ, ktorá zavíta do Rimavskej Soboty vo štvrtok 28. októbra o 15.00 hod. so svojím programom S ÚSMEVOM A SO SPEVOM. Zabaví nás neutíchajúcim optimistickým pohľadom na svet, slovom i spevom.

Beseda, tvorivá dielňa aj vedomostná súťaž

Projekt poskytne podľa slov Reginy Špitálovej priestor nielen na obohatenie spoločenského života našich dôchodcov, ale aj na sebarealizáciu, priateľské stretnutia a rozhovory. V programe nájdeme besedu so spisovateľkou Valériou Huňovou z Tisovca, ktorá na základe svojich skúseností z práce v Dome dôchodcov napísala pútavú knihu ŽILA SOM V DOMOVE DÔCHODCOV.

Pre členov Klubu záujmovej činnosti seniorov organizátori pripravili i tvorivú dielňu. „V oboch prípadoch prídeme za seniormi priamo do ich prostredia a kolektívu. Témou tvorivého stretnutia bude ADVENTNÝ ČAJOVÝ KALENDÁR, ktorý si vyrobia pod vedením lektoriek s dlhoročnými skúsenosťami z OZ Ženský inštitút tvorivosti," vysvetlila Regina Špitálová.

Novinkou bude zábavno-vedomostná súťaž SENIOR KVÍZMAJSTER SO SLAVOM HLÁSNYM, rekordmanom relácie Duel. „Kvízy so Slavom sú v Rimavskej Sobote dosť obľúbené. Tešíme sa na túto seniorskú verziu, kde ušije otázky na mieru našej cieľovej skupine,“ uviedla Špitálová. Na kvíz, ktorý je naplánovaný na stredu 13. októbra o 15.00 hod. v bábkovej sále DK, sa môže u organizátora prihlásiť akýkoľvek 3 až 6-členný tím seniorov.

Z prvého ročníka sa osvedčila TANEČNÁ ZÁBAVA, ktorá bude vo štvrtok  21. októbra od 16.00 hod. v estrádnej sále DK. Účinkovať budú miestne kolektívy, do tanca zahrá tanečný orchester Rimavská Sobota TORS a zaspievajú spevácke zbory Bona fide a Dúha, ktorý pôsobí pri Klube záujmovej činnosti seniorov v Rimavskej Sobote a v úvode mesiaca oslávi 20. výročie svojho založenia. Organizátori všetkých srdečne pozývajú na príjemné posedenie pri čaji, vínku a dobrej muzike.

Väčšina z programov je vďaka podpore MK SR pre dôchodcov zdarma, alebo za symbolické vstupné 1 euro. Ostatní návštevníci si za koncerty či divadlo zaplatia 5 eur. Predaj vstupeniek bude priamo na mieste. 

Realizátorom SOBOTSKÉHO SENIORFESTU je Mestské kultúrne stredisko s finančným príspevkom Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Mesta Rimavská Sobota.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross