<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota, Lučenec: Otvoria sa aj kiná v týchto okresných mestách?

RIMAVSKÁ SOBOTA/LUČENEC - Od pondelka 10. januára sa môžu konať kultúrne podujatia v režime OP. Podľa pôvodného plánu s 50 divákmi. Včera ale vláda zmenila pravidlá. Zisťovali sme preto, či sa otvoria najbližšie kiná.

"Otvárame od soboty 15. januára," uviedla vedúca Kina Orbis v Rimavskej Sobote Eva Zibríková. Program kina nájdete v našom kalendári podujatí na tomto odkaze.

Článok pokračuje pod reklamou


Aj Soboťanmi obľúbené Kino Star v Lučenci ostane zatvorené. "Nie, zatiaľ neplánujeme otvoriť," uviedlo včera (10. 1.) Kino Star v Lučenci. Premietať nebudú ani v lučeneckom Kine Apollo. Informáciu potvrdil hovorca mesta Andrej Barančok.

Aké sú najnovšie pravidlá?

Nízko rizikové hromadné podujatia (predstavenia v divadlách, koncerty vážnej hudby, premietania v kinách bez konzumácie, tiché bohoslužby) môžu fungovať v režime OP s maximálne 100 divákmi alebo v maximálne 50-percentnej kapacite hľadiska (priestoru). "Za nízko rizikové hromadné podujatia sa považujú podujatia bez spevu publika a povzbudzovania. Zároveň počas nich platí povinnosť nosenia respirátora, zákaz konzumácie a povinné sedenie," uviedlo na svojom webe Ministerstvo kultúry SR.

Stredne rizikové hromadné podujatia (kino s konzumáciou, diváci na športových podujatiach, stojace kultúrne podujatia, kongresy, bohoslužby so spevom) môžu fungovať v režime OP s maximálne 100 divákmi alebo v maximálne 25-percentnej kapacite hľadiska (priestoru). "Zároveň počas nich platí povinnosť nosenia respirátora a fixné sedenie alebo státie," dodal rezort.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross