<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestom kultúry 2022 sa stala Revúca!

26. októbra 2021 | |  | 

REVÚCA - Sumou viac ako 235-tisíc eur podporí Fond na podporu umenia mesto Revúca, ktoré vyhralo titul Mesto kultúry 2022. Informuje o tom Fond na sociálnej sieti Facebook.

"Odborná komisia sa rozhodla udeliť titul Slovenské mesto kultúry Revúcej, nakoľko predložený projekt má najväčší rozvojový potenciál pre mesto a širší región," informuje Fond na Facebooku.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej dodal, odborná komisia ocenila viacero aspektov, prečo sa Revúca stane mestom kultúry. "Predkladatelia projektu vnímajú kultúru ako súčasť revitalizácie mesta a regiónu, ako možnosť vytvoriť nové príležitosti, zvýšiť kvalitu života, zastaviť odliv obyvateľov z regiónu, pritiahnuť návštevníkov a oživiť identitu regiónu Gemer," doplnil.

Revúca zvíťazila vo finále v konkurencii ďalších dvoch miest - Banská Bystrica a Hlohovec. Tieto mestá boli vybrané v máji z ôsmich kandidujúcich. "Revúca sa stane v poradí štvrtým Mestom kultúry po úspešne zrealizovaných projektoch miest Banská Štiavnica, Nové Zámky a súčasného mesta kultúry Starej Ľubovne," uzavrel Fond v príspevku.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross