<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Knižnica otvorila vynovené priestory. Práce sa presunuli na nádvorie

28. septembra 2021 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Vynovené priestory Knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote už môžu využívať jej návštevníci. Knižnica obnovila interiér oddelenia krásnej literatúry pre dospelých.

Čitatelia, ktorí zavítajú do vynoveného oddelenia, si môžu všimnúť novú dlažbu, vymaľované steny, nový nábytok a pribudlo aj podlahové kúrenie. „V knižnici sme vytvorili oddychovú zónu pre návštevníkov, pribudol dizajnový nábytok vrátane doplnenia zelene a machovej steny a čo je dôležité, farebnosť,“ uviedla Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý je zriaďovateľom knižnice.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej povedala, práce už boli ukončené a preinvestovalo sa 31 150 eur, z čoho 23 150 eur tvoril príspevok BBSK a 8-tisíc eur príspevok Fondu na podporu umenia.

Práce v knižnici ale neutíchli – presunuli sa na nádvorie. „Dlažobný obklad po rokoch už bol poškodený a nevhodný. Zámerom BBSK je uvedený priestor dlhodobo využívať pre letné aktivity a vytvoriť nový priestor na stretávanie pre našich návštevníkov,“ vysvetlila Štepáneková s tým, že tieto práce by mali byť ukončené do konca októbra 2021 a župa na ne vyčlenila 38-tisíc eur.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross