<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do Rim. Soboty príde folkový pesničkár a spevák Jaromír Nohavica. Vystúpi s vynikajúcimi muzikantmi z Česka a Poľska

28. septembra 2021 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote všetkých pozýva na dlhoočakávaný koncert významného českého folkového pesničkára a osobitého speváka Jaromíra Nohavicu, ktorý vystúpi v Rimavskej Sobote. Pripravili sme si pre vás aj súťaž o lístok na koncert.

So svojimi hosťami, vynikajúcimi muzikantmi Robertom Kuśmierskim (PL) a Pavlom Plánkom (CZ), nás bude zabávať v nedeľu 10. októbra o 19.30 hod. v divadelnej sále Domu kultúry. Vstupné je 26 eur alebo 28 eur podľa sedenia. Predaj vstupeniek v MsKS a na www.maxiticket.sk.

Interpret zvučného mena

Jaromír Nohavica hral počas svojej kariéry s orchestrom, vypredal veľké haly a napísal aj texty pre opery. Zahral si aj vo filmoch. Ako hudobník začínal s regionálnymi umelcami, písal pre rockovú skupinu Majestic, spolupracoval s Českým rozhlasom v Ostrave, s umelcami ako Věra Špinarová či Marie Rottrová. Prvé vystúpenie s vlastným repertoárom prebehlo (náhodne) v marci 1982 na Folkovom kolotoči v Ostrave a ako vyzretý pesničkár sa vyšvihol medzi folkovú špičku.

Jaromír Nohavica sa ako prvý český pesničkár stal nositeľom ceny Premio Tenco, ktorú už niekoľko desaťročí udeľujú v rámci Festivalu autorských piesní v talianskom Sanreme. Pridal sa tak k interpretom zvučných mien ako sú Jacques Brel, Donovan, Nick Cave, Bulat Okudžava alebo Leonard Cohen, ktorí získali toto ocenenie v minulosti.

MsKS zároveň upozorňuje, že deťom do 15 rokov je vstup zakázaný.

Vyhrajte lístok na Jaromíra Nohavicu

Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote venovalo do súťaže jeden lístok na koncert Jaromíra Nohavicu. Ako sa zapojiť?

  • Nájdite na našom profile na Facebooku príspevok o tomto koncerte (publikovaný 28. septembra).
  • Napíšte do komentára názov vašej obľúbenej pesničky od Jaromíra Nohavicu.
  • Zdieľajte verejne príspevok.
  • Držíme vám palce!

Súťaž trvá od 28. septembra 2021 do 9. októbra 2021.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross