<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dievčatá zaznamenali úspech aj pre ZUŠ, blysli sa na speváckej súťaži

29. septembra 2021 | |  | 

REVÚCA - Dve dievčatá, Dominika Jakubejová a Tereza Motyčková zaznamenali pekné úspechy na krajskej súťaži v speve ľudových piesní Hronsecká lipová ratolesť. Obe žiačky navševujú Základnú umeleckú školu (ZUŠ) v Revúcej.

Dominika Jakubejová vyhrala druhé miesto vo svojej kategórii. Táto žiačka 5.ročníka Základnej školy Ivana Branislava Zochu v Revúcej sa podobnej súťaže zúčastnila po prvýkrát.

Článok pokračuje pod reklamou


"Je to skromné milé dievčatko, ktoré dostalo do vienka pekný hlások. Spev sa stal jej záľubou, spieva si každý deň. Navštevuje ZUŠ v Revúcej hru na keyboarde a popri nástroji chodí na voliteľný predmet spev," povedala o žiačke zástupkyňa riaditeľa ZUŠ Milina Chalupková.

Čo sa týka druhej úspešnej žiačky, Tereza Motyčková vyhrala prvé miesto na rovnakej súťaži vo svojej kategórii. V súťaži reprezentovala Detský folklórny súbor Lykovček. Tereza je študentkou Gymnázia Martina Kukučína v Revúcej a je hudobne nadaná.

"ZUŠ v Revúcej navštevuje od svojich 6 rokov. V materskej škole privoňala píšťalôčke, v ZUŠ pokračovala zobcovou flautou, s plynulým prechodom na priečnu flautu. Aktuálne študuje hru na husle. Doma však neobíde ani klavír, ani gitarôčku. To všetko docifruváva tým najdokonalejším hudobným nástrojom - hlasom," dodala Chalupková s tým, že DFS Lykovček navštevuje už šiesty rok.

Foto: Facebook ZUŠ Revúca

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross