<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: J. Šimko sa vyjadril k svojej kandidatúre, v Tisovci sa obnovy dočkali dva chodníky

Dnešné Krátke správy na Rimava.sk sú o vyjadrení J. Šimka o prípadnej budúcej kandidatúre na post primátora R. Soboty, o opatrovateľkách a klientoch sociálnej služby v Hnúšti, obnove chodníkov v Tisovci, piatom výročí haličského hotela Galicia Nueva, ale aj o zamýšľanej rekonštrukcii dvoch škôlok v Poltári a dni otvorených dverí v revúckom múzeu.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Redakcia Rimava.sk zisťovala pri nedávnej pracovnej návšteve u primátora Jozefa Šimka aj to, či bude kandidovať v nasledujúcich komunálnych voľbách v roku 2022. "Príďte za mnou niekedy v marci budúceho roka. Teraz sa vám k tomu neviem vyjadriť," odpovedal nám primátor.

HNÚŠŤA - V uplynulom roku 2020 malo mesto Hnúšťa zamestnaných 14 opatrovateliek na plný úväzok a ďalšie tri na čiastočný. Počet klientov odkázaných na sociálnu službu bol 35, z toho 25 žien a 10 mužov.

Článok pokračuje pod reklamou


TISOVEC - Samospráva tohto mesta na severe Rimavskosobotského okresu opravuje v tomto roku dva chodníky. Prvý je na Sládkovičovej ulici, kde mesto podľa primátorky Ireny Milecovej čakalo na ukončenie rekonštrukcie hlavnej cesty I/72.

"Ideme rekonštruovať aj chodník, ktorý je spojkou medzi Daxnerovou uliciou a Službami mesta. Tam sme čakali na vysporiadenie pozemkov, keďže cesta ani pozemky nám nepatrili," vysvetlila primátorka.

HALIČ - Zámocký hotel Galicia Nueva pozýva záujemcov osláviť 5. narodeniny tohto zariadenia. V stredu 15. septembra od 11:00 do 17:00 na nich čakajú prehliadky zámockého hotela so sprievodcom.

"Program pri zámockom altánku Filagória: - zámocký guľáš a rôzne grilované špeciality - nafukovací hrad pre deti, člnkovanie, tenisové kurty a iné športové aktivity - o dobrú náladu hostí sa postará ľudová hudba z Novohradu. Večer v priestoroch zámockej dvorany Arcadia bude vystúpenie speváčky Lenky Piešovej od 18:00," dodáva hotel na Facebooku.

POLTÁR - Samospráva Poltára chce zvýšiť infraštruktúru vo svojich dvoch materských školách, na Kanadskej a Sklárskej ulici. Zapojenie mesta do príslušnej projektovej výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR schválili mestskí poslanci na svojom poslednom zasadnutí.

V prípade prvej MŠ ide o rekonštrukciu a modernizáciu existujúcej prístavby, kde vznikne špeciálna trieda s kapacitou päť detí. Prístavba bude tiež zateplená, pribudnú v nej nové hygienické priestory a klimatizácia.

Projekt na druhú MŠ zahŕňa stavebné úpravy s vybudovaním novej triedy pre predškolákov s kapacitou 20 detí v priestoroch bývalej kočikárne. ďalšou úpravou bude modernizácia a rozšírenie telocvične, zrekonštruované budú hygienické a skladové priestory.

REVÚCA - Výročie 159 rokov od založenia Prvého slovenského gymnázia Revúca si v múzeu tejto inštitúcie pripomenú dňom otvorených dverí. Vo štvrtok 16. septembra od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 čaká návštevníkov prehliadka expozície, interaktívne hry pre deti či stretnutie s učbárom v podaní Jána Bazovského.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross