<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

J. Šimko s protestom v R. Sobote súhlasí a zúčastní sa na ňom. Podľa I. Hazuchu nie je vhodnejšie miesto na pripomenutie si boja proti chudobe

5. októbra 2021 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Primátor Jozef Šimko sa zúčastní na proteste, ktorý 17. októbra zorganizuje strana Smer-SD v Rimavskej Sobote a hlavnou témou má byť boj proti chudobe. Potvrdil to pre Rimava.sk s tým, že očakáva účasť minimálne okolo 3500 ľudí.

My sme tento termín, 17. október, komunikovali s pánom predsedom Ficom. Dobre, že toto podujatie je v Rimavskej Sobote, lebo skutočne tu je chudoba. Súhlasím s touto aktivitou a osobne privítam všetkých zúčastnených v amfiteátri v Rimavskej Sobote. Zároveň budem mať aj desaťminútový príhovor,“ uviedol Šimko.

Protest sa začne o 14:00 a jeho súčasťou má byť i dvojhodinový kultúrny program. „Možnože príde aj….nedokončím,“ dodal primátor s úsmevom. Šimkovi sa na tlačovej konferencii, kde Smer ohlásil protest, poďakoval predseda strany Robert Fico za spoluprácu pri organizácii.

Ako pokračoval okresný predseda Smeru a mestský poslanec Ivan Hazucha, 17. október je Svetový deň boja proti chudobe. „Ak má byť pripomienka tohto dňa, nájdete na Slovensku vhodnejšie miesto?“ opýtal sa Hazucha a zároveň upozornil, že mesto je dlhodobo na čele rebríčka najvyššej nezamestnanosti.

Článok pokračuje pod reklamou


O organizovaní protestu rozhodlo podľa jeho slov vedenie strany, ale o konkrétnom mieste konania následne rokovalo so straníckymi štruktúrami. Podotkol tiež, že aktuálny nárast cien opätovne povedie k ďalšiemu zvýšeniu chudoby a markantne sa to prejaví práve v zaostávajúcich regiónoch. Vláda by podľa neho mohla byť aktívnejšia pri znižovaní jeho dôsledkov.

„Mzdy už nejdú Ficovým spôsobom hore,“ dodal s tým, že bude stúpať počet chudobných. „Toto je pravicová vláda. Pravicová vláda nerobí pre 70 percent ľudí, ale pre 30 – pre tých, čo sú hore,“ povedal s tým, že tak vznikol priestor na to, aby ľudia prišli vyjadriť svoj názor.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross