<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hrnčiarskej Vsi otvoria nový domov dôchodcov s kapacitou 24 miest

20. septembra 2021 |  | 

HRNČIARSKA VES – Ponuku sociálnych služieb v Poltárskom okrese rozšíri nový domov dôchodcov, ktorý vznikol v Hrnčiarskej Vsi. Sídliť bude v dvoch novopostavených budovách, jedna je pri základnej škole a druhá pri pôvodnom objekte obecného úradu.

Budovy sú už skolaudované, domov dôchodcov bude v prevádzke od 1. januára 2022. Kapacita každej budovy bude 12 osôb po dobu piatich rokov, potom sa môže zdvojnásobiť,“ uviedol pre Rimava.sk starosta Ján Melicher, podľa ktorého prevádzkovateľom domova dôchodcov nebude obec, ale iný subjekt.

Článok pokračuje pod reklamou


Dodal tiež, že izby budú mať na takéto zariadenie nadštandardné rozmery 5 x 4 metrov, pričom v každej bude ubytovaný iba jeden klient. „Pre každé dve izby bude vytvorené jedno sociálne zariadenie a pridelená jedna opatrovateľka,“ konkretizoval starosta.

Ako ďalej spomenul, samospráva by bola hlúpa, keby na tomto projekte neparticipovala. „Tie budovy nám z obce už nikto nezoberie. Navyše budeme mať podielové dane a vzniknú nové pracovné miesta,“ vysvetlil Melicher, ktorý podľa vlastných slov túto investíciu z hľadiska obce vidí veľmi pozitívne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross