<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Futbalovému štadiónu vdýchli nový život, vymenili zavlažovanie aj trávnik

16. decembra 2021 | |  | 
Zdroj: FB Mesto Fiľakovo

FIĽAKOVO – Futbalový štadión v meste sa tohto roku dočkal niekoľkých úprav. V apríli bolo na štadióne vybudované nové digitálne zavlažovanie, ktoré nahradilo neefektívne a náročné ručné polievanie. Po zavlažovaní na rad prišiel trávnik, ktorý mohol FTC Fiľakovo vymeniť aj vďaka projektu.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako uviedlo mesto Fiľakovo, po skončení jesennej futbalovej sezóny sa na štadióne rozbehli obnovovacie práce. „Vo Fiľakove sme mali vždy kvalitný trávnik, avšak jeho rozsiahlejšia revitalizácia sa nevykonala vyše 12 rokov. Počas sezóny nám už dosť prerastala cez trávnik ďatelina, vyskytovali sa tu aj nerovnosti terénu,“ vyjadril sa Attila Visnyai, prezident FTC Fiľakovo.

Zdroj: FB Mesto Fiľakovo

Uviedol tiež, že v rámci prác na štadióne bolo potrebné podsiatie a zapieskovanie trávnika, vyrovnanie ihriska, prevzdušnenie a vertikutácia, ktorou sa odstraňujú uschnuté steblá trávy, burina, mach a prevzdušňuje sa koreňový systém trávy. Tým sa podporí jej zahustenie.

Článok pokračuje pod reklamou


Projekt, vďaka ktorému sa pracovalo na obnovení štadiónu, bol poskytnutý z Fondu na podporu športu vo výške približne 4 800 eur. „Väčšinu nákladov pokryla dotácia, FTC projekt spolufinancovala piatimi percentami,“ doplnil prezident klubu.

Drobné stavebné úpravy prebehli tohto roku aj na administratívnej budove a na jej okolí.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross