<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fico sa bol najesť na Soroške, stretol tam Hlinu. Ten mu vystrúhal takúto poklonu

reprofoto YouTube - Smer - Sociálna Demokracia

SOROŠKA – Na piatkovej (3. 9.) tlačovej konferencii strany Smer – sociálna demokracia sa jej predseda Robert Fico podelil aj o zážitok z Gemera. Okrem jemu vlastného poučovania novinárov a kritizovania politických súperov totiž prítomným tlmočil aj svoje stretnutie s bývalým predsedom Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojzom Hlinom.

Dôjsť k nemu malo 1. septembra v reštaurácii na horskom priechode Soroška pri Rožňave, keď sa predseda Smeru vracal domov z protestného zhromaždenia strany v Košiciach. „Ja som sa išiel po tomto mítingu najesť, po ceste z Košíc do Bratislavy. Zastavil som sa na Soroške, na takej kolibe. Sedím s kolegami a vidím vedľa pri stole známu tvár. Hovoril som ľuďom pri stole – tento vedľa sa naozaj podobá na pána Hlinu,“ rozhovoril sa Fico.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pokračoval, kolegovia mu potvrdili, že to je skutočne bývalý šéf KDH. Pozdravili sa a Fico sa ho opýtal, kde bol. Hlina mu vraj odpovedal, že na smeráckom mítingu. „Postavil sa a povedal: viete, čo je šokujúce? Nikto by na Slovensku neveril, že po 18 mesiacoch od volieb príde na Smer plná Hlavná ulica v Košiciach a tlieska mu,“ tlmočil Fico údajné Hlinove uznanlivé slová.

Udalosť sa zrejme naozaj stala zhruba tak, ako ju predseda Smeru opísal. Bývalý šéf KDH Ficove slová totiž potvrdil aj v príspevku vo svojom profile na Facebooku. „To, že Ficovi po prehratých voľbách 2020, už po roku a pol budú tlieskať ľudia na uliciach, to som teda naozaj nečakal,“ skonštatoval Hlina. Podľa neho je desivé vidieť, že Fico, Mazurek, Uhrík či Blaha dokážu plniť ulice, ale „nesmieme nechať smerákom, kotlebovcom a exkotlebovcom zaberať námestia“.

Fico na tlačovke skritizoval aj spôsob, akým novinári o košickom protestnom zhromaždení informovali. „Nemôže informácia dopadnúť tak, že jeden mienkotvorný denník napíše, že celý míting Smeru bol o tom, že niekoľko opitých dôchodcov napadlo slobodne protestujúcich liberálov. Nič iné, počet ľudí, posolstvá, ktoré boli povedané,“ podotkol predseda Smeru, podľa ktorého od roku 1989 nebol v Košiciach míting podobného rozsahu.

O stretnutí na Soroške hovorí Fico počas tlačovky v čase od 38:06:

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross