<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ožďany: SSC zisťuje dôvody zosuvu časti cesty na serpentínach. Opýtali sme sa, kedy chcú úsek opraviť

20. októbra 2021 | |  | 

OŽĎANY – Vo februári tohto roka došlo k zosuvu časti cesty na oždianskych serpentínach. V jednom jazdnom pruhu je úsek stále neprejazdný. Aj keď sa v jame plnej kameňov, ktorá sa stále zväčšuje, objavil bager, celková oprava zosunutej časti cesty je v nedohľadne.

Robia prieskum

Slovenská správa ciest dala podľa slov jej hovorcu Martina Guziho vypracovať inžinierskogeologický prieskum, ktorý má určiť dôvody a príčiny zosuvu cesty. Výsledky by mali byť známe do mesiaca. Snahy o sprejazdnenie zosunutej časti si mohli motoristi všimnúť v apríli a máji.

Článok pokračuje pod reklamou


„Prostredníctvom zmluvného poskytovateľa sme sa snažili zrealizovať nevyhnutné opatrenia na sprejazdnenie cesty v oboch pruhoch spevnením podložia odtrhnutej časti lomovým kameňom, čo sa však ukázalo ako neúčinné, pretože šmyková plocha sa nachádza vo väčšej hĺbke a navozený kameň sa postupne zosúval, čiže nezabezpečil stabilitu cesty,“ uviedol ďalej Guzi s tým, že následne oznámili existujúci stav daného úseku cesty cestnému správnemu orgánu. Ten v júni vydal rozhodnutie o nariadení nevyhnutných úprav, v zmysle ktorého podľa Guziho postupujú – obstarali spomínaný inžinierskogeologický prieskum.

„Oprava predmetného úseku cesty bude vykonaná v súlade so závermi inžinierskogeologického posudku, termín sprejazdnenia vozovky v plnom profile dnes nevieme určiť, bude to závisieť od technickej a finančnej náročnosti navrhnutého riešenia,“ dodal hovorca SSC.

Cesta sa zosunula vo februári

„Dňa 22. 2. 2021 došlo v súvislosti so svahovou deformáciou k porušeniu cesty – odtrhu časti vozovky (pravého jazdného pruhu v smere staničenia) v dĺžke cca 30 m s poklesom do hĺbky 2,5 m,“ uviedol Guzi. Spočiatku bola vozovka popraskaná a jej časť visela vo vzduchu.

Na úseku je dnes uzávierka poškodeného jazdného pruhu v dĺžke 40 metrov označená dočasným dopravným značením. Premávka je vedená vo voľnom jazdnom pruhu striedavo pre oba smery jazdy s vymedzením prednosti protiidúcich vozidiel zvislým dopravným značením.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross