<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hlavná dopravná tepna v meste sa dočká rekonštrukcie za 1,6 milióna eur. S opravami chcú začať už čoskoro

21. septembra 2021 | |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: Pixabay.com

LUČENEC - Samospráva Lučenca spolu so Slovenskou správou ciest (SSC) plánuje veľkú investíciu do obnovy cesty I/75, ktorá prechádzka takmer celým mestom. Radnica o zámere informovala na sociálnej sieti.

Obnoviť by sa mal úsek od bývalých CBA skladov na Ľadove neďaleko psieho útulku, cez Haličskú cestu, Námestie republiky, ulice T. G. Masaryka, J. Kármana, A. Jiráska a končiť bude na Gemerskej ceste a križovatke ciest I/75 a I/16 nad mestskou časťou Opatová.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej uvádza samospráva, práce sú naplánované na október a november 2021. Investíciu v približnej výške 1,6 milióna eur budú hradiť zo štátnych zdrojov. Najprv sa začne s frézovaním ciest, potom sa položí nový asfalt. Súčasťou opráv bude aj úprava šácht a poklopov.

„Som veľmi rada, že sa nám podarilo zo strany SSC zabezpečiť pre naše mesto veľmi významnú investíciu. Opravu štátnej cesty priamo prechádzajúcu doslova celým našim mestom. Úsek dlhý 5,6 km dostane novú vozovku, vodičom sa značne zvýši komfort a chodcom sa zvýši bezpečnosť. V meste však pokračujeme ďalej a už teraz pripravujeme všetko potrebné k tomu, aby sme pokračovali aj v ďalšej rekonštrukciu miestnych mestských ciest a chodníkov,“ cituje facebooková stránka Lučenca primátorku Alexandru Pivkovú.

Na obrázku môže byť mapa a text, v ktorom sa píše „Oprava hlavnej dopravnej tepny Lučenca ZVOLEN OPATOVÁ KOŠICE RÚBANISKO|I VELKÝ KRT͊ RÚBANISKO MALÁ VES“
Zdroj: mesto Lučenec

Mesto bude o podrobnom časovom harmonograme prác informovať. Zároveň účastníkov cestnej premávky a ľudí sídliacich v spomenutej lokalite požiadalo o zhovievavosť a rešpektovanie prenosného dopravného značenia počas stavebných prác.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross