<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Frekventovaná križovatka bude minulosťou, nahradí ju kruhový objazd. Postaviť chcú aj nový most, podchod a kolibu

23. septembra 2021 | |  | 
Zdroj: mesto Lučenec

LUČENEC - Nad Opatovou by mal vzniknúť kruhový objazd. Zámer vo štvrtok (23. 9.) oznámila samospráva Lučenca. Kruhový objazd by mali vybudovať pri Miraj Resorte, čím by sa vyriešila neprehľadná križovatka ciest I/16 a I/71.

Súčasťou projektu by mal byť aj nový mostný objekt na ceste prvej triedy I/16, podchod pre peších, ktorý bude spájať Lučenec s Dolnou Slatinkou, aj riešenie verejného osvetlenia všetkých novovybudovaných komunikácií.

Článok pokračuje pod reklamouV utorok 21. septembra sa o tejto téme rozprávali predstavitelia mesta Lučenec, Slovenskej správy ciest, policajného zboru a železníc SR a aj spracovateľ projektovej dokumentácie.

Ako ďalej uviedla samospráva, v súčasnosti sa pracuje na projektovej dokumentácii v stupni pre vydanie stavebného povolenia a prebieha inžinierska činnosť k príprave stavby pre vydanie potrebného územného rozhodnutia a následne stavebného povolenia.

Zdroj: mesto Lučenec

V dokumentácii je zakomponovaný aj projekt výstavby plánovaného reštauračného zariadenia „Koliba“.

Stavba by mala byť financovaná najmä z prostriedkov Európskej únie. "Práce sa začnú po vybavení potrebných povolení a po ukončení inžinierskej činnosti. Ich predpokladaný začiatok je naplánovaný na rok 2025," informovalo mesto s tým, že ukončiť by sa mohli do dvoch rokov od začatia stavby.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross