<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Jeden z najhorších úsekov v okolí sa dočká opravy, začali s prípravnými prácami. Jeho súčasťou sú aj dva mosty

22. októbra 2021 | | |  | 
Foto: Google Maps

Tento rok mali zrekonštruovať cestu I/16 Rakytník – R2 Figa. Jej súčasťou sú aj dva mosty, ktoré sa nachádzajú v katastrálnom území obcí Bátka a Kaloša. K prácam sa však dostali až v týchto dňoch.

Úsek, ktorý chcú opravovať, je dlhý približne štyri kilometre, nachádzajú sa na ňom dva mosty a dve križovatky. „Odovzdanie staveniska sa uskutočnilo 19. 10. 2021. Stavba sa začína na druhý deň od odovzdania staveniska, t. j. 20. 10. 2021,“ uviedol pre Rimava.sk Martin Guzi, hovorca Slovenskej správy ciest. S rekonštrukciou sa už podľa jeho slov začalo – a to prípravnými prácami.

Článok pokračuje pod reklamou


„V prípade priaznivého počasia sa bude pokračovať aj v zimnom období, ak nie, tak sa práce v zimnom období prerušia (čo umožňuje aj zmluva o dielo) a bude sa pokračovať v jarnom období – začiatkom marca,“ ozrejmil ďalej hovorca. Náklady na rekonštrukciu podľa zmluvy predstavujú približne 3,46 mil. eur.

Zdroj: ISPO spol. s r. o.

Opraviť by mali aj mosty

„Boli by sme radi, keby sa to už zrekonštruovalo a upravilo, pretože je to najhorší úsek,“ povedal pre Rimava.sk v minulosti starosta Bátky Peter Hencz. Ako sme už informovali minulý rok, most č. 16-248, pretínajúci rieku Blh, postavili ešte v roku 1962. Jeho stav ohodnotili v roku 2017 ako dobrý. Rekonštrukcia mosta by bola realizovaná v dvoch častiach.

„Vzhľadom k zabezpečeniu obojsmernej premávky budú práce na moste realizované v dvoch etapách so zabezpečením obojsmernej premávky v jednom jazdnom pruhu striedavo v jednom a druhom smere riedené svetelnou signalizáciou,“ uvádza dokumentácia spracovaná firmou ISPO spol. s r. o.

Druhý most, ktorý by mal byť opravený, je most č. 16-249 postavený ponad potok Teška. Chceli by ho prestavať na priepust, navrhované je riešenie pomocou rúr. „Existujúci mostný objekt s rozpätím 2,4 m je v zlom stave a bolo potrebné zvážiť jeho rekonštrukciu na priepust,“ uvádza firma ISPO spol. s r. o.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross