<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do konca októbra opravia za približne 2 milióny eur takmer 7-kilometrový úsek cesty

27. septembra 2021 | |  | 
Cesta I/71 v Kurtáni, časti obce Fiľakovské Kováče. Reprofoto: Google Maps

FIĽAKOVSKÉ KĽAČANY/FIĽAKOVO – Po tom, ako sme informovali o veľkej rekonštrukcii hlavnej tepny v meste Lučenec a plánovanom vybudovaní kruhového objazdu nad Opatovou, sa do pozornosti dostal ďalší veľký projekt.

Úsek cesty I/71 od Fiľakovských Kľačian až po obchvat Fiľakova pred obcou Biskupice dostane nový asfalt. Informovala o tom samospráva Fiľakova na sociálnej sieti s odvolaním sa na hovorcu Slovenskej správy ciest Martina Guziho.

Článok pokračuje pod reklamou„Ide o veľkoplošnú opravu asfaltového krytu v dvoch vrstvách s využitím geomreže na spevnenie uložených vrstiev asfaltu. Oprava sa bude realizovať na úseku v dĺžke 6,56 km,“ upresnil hovorca.

Celkové náklady dosiahli takmer 2 milióny eur, zhotoviteľom stavby je Združenie Stred Eurovia – Doprastav. Práce by mali prebiehať od 27. septembra do konca októbra.

„V prípade nepriaznivého počasia sa môže táto doba predĺžiť. Práce budú prebiehať za plnej premávky vo voľnom jazdnom pruhu pre oba smery jazdy. Doprava bude počas prác regulovaná zodpovednými osobami zhotoviteľa, počas technologických prestávok svetelnou signalizáciou," dodal Guzi.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross