<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cestujete autobusom? Kraj upravil cestovné poriadky, zmeny sa týkajú aj niektorých spojov v okresoch Rim. Sobota a Lučenec

10. decembra 2021 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA/LUČENEC – Od nedele 12. decembra 2021 začnú platiť na prímestských autobusových linkách na území BBSK nové cestovné poriadky. Zmeny sa týkajú aj okresov Rimavská Sobota a Lučenec.

Dôvodom zmien je podľa Lenky Štepánekovej, hovorkyne Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja, zapracovanie požiadaviek verejnosti, samospráv, dopravcov a župy, za účelom zefektívnenia prímestskej dopravy v prospech cestujúcej verejnosti.

Článok pokračuje pod reklamou


„Po dohode s dopravcami boli zreálnené jazdné doby na viacerých autobusových spojoch, ktoré lepšie zodpovedajú skutočnej premávke. Vybrané spoje sa zrýchlia a zároveň by sa týmto opatrením malo eliminovať meškanie niektorých spojov. I keď sa v niektorých prípadoch jedná o zmeny odjazdov zo zastávok len o niekoľko minút, cestujúci by si pred cestou mali overiť, či sa cestovný poriadok spoja, ktorý obvykle využívajú, nezmenil,“ upozornil Miroslav Vyka, riaditeľ odboru verejnej dopravy Úradu BBSK.

Niekoľko zmien na juhu kraja

Južné okresy čaká niekoľko zmien, vrátane zavedenia troch párov nových spojov na linke č. 609417 medzi obcou Hajnáčka a Gemerský Jablonec v popoludňajších hodinách. „Dôvodom je prispôsobenie sa premiestneniu vysunutého pracoviska Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny,“ vysvetlila Štepáneková.

Prečítajte si tiež: Cestujete vlakom? Pozor na zmeny v cestovných poriadkoch

Nový pár spojov podľa jej slov doplní v pracovných dňoch aj linku č. 606403 medzi Lučencom a Lovinobaňou, a to kvôli uľahčeniu dochádzania z práce po 21. hodine.

Článok pokračuje pod reklamou


„Spoje č. 101 a 102 na linke č. 606410 medzi Fiľakovom a obcou Tachty čaká predĺženie. V pôvodnom stave jazdili len na trase Fiľakovo – Hajnáčka,“ dodala Lenka Štepáneková.

Schválené cestovné poriadky nájdete na webovom sídle dopravcu alebo na stránke Banskobystrického samosprávneho kraja v sekcii doprava.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross