<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dáta bez pátosu porovnali aktuálny stav v nemocniciach s tým minuloročným

RIMAVSKÁ SOBOTA – Počet hospitalizovaných pacientov na Covid-19 stále rastie, kapacita sa napĺňa aj v nemocnici v Rimavskej Sobote. Dáta bez pátosu porovnali súčasný stav v nemocnici s tým minuloročným.

Delta je veľmi regionálny problém, ale to už vieme dlho. Rozdiely od východu na západ sú obrovské,“ uvádza združujeme odborníkov na dátovú analytiku Dáta bez pátosu na sociálnej sieti, kde zverejnili porovnanie hospitalizovaných pacientov v minulom roku oproti súčasnosti.

Článok pokračuje pod reklamou


„Medzi problematickými okresmi absolútne dominujú regióny so slabou zaočkovanosťou, pričom spádové nemocnice v krajských mestách slúžia aj okolitým okresom, a preto sú v tabuľke na popredných miestach,“ uvádzajú pri prieskume.

Kým v septembri minulého roka v rimavskosobotskej nemocnici nebol hospitalizovaný žiadny pacient s ochorením covid-19, v septembri tohto roka boli dvaja a v auguste jeden. Šestnásť pacientov bolo hospitalizovaných v októbri 2020, pričom v októbri tohto roka ich bolo dvadsaťšesť. Počet pacientov v nemocnici v tomto mesiaci je do včerajšieho dňa tridsať. Ako uvádzajú Dáta bez pátosu, maximálna kapacita pre obsadenosť lôžok na Covid oddelení v rimavskosobotskej nemocnici počas druhej vlny bolo 45 miest. Obsadenosť k včerajšiemu dňu je 67 percent.

Zdroj: FB Dáta bez pátosu

„V hitparáde nie sú okresy, kde je počet pacientov oproti maximu menej ako 50 percent. Dokonca je 15 okresov, kde je v nemocniciach len pár pacientov a oproti 2. vlne menej ako 25 percent z maxima. A ďalších 7 okresov menej ako 33 percent. Tam je pokoj, sú to nemocnice a okresy, ktoré mali v 2. vlne v maxime 2 000 pacientov,“ píšu na stránke.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross