<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

CSM Tisovec má vyrábať hlavné komponenty a súčasti bojových vozidiel

TISOVEC – Spoločnosť CSM Industry Tisovec má vyrábať hlavné komponenty a súčasti bojových vozidiel Lynx KF41. Vyplýva to z memoranda o porozumení a spolupráci, ktoré koncom augusta podpísalo vedenie CSM Industry s nemeckou spoločnosťou Rheinmetall na výstave IDEB v Bratislave. Rimava.sk o podrobnostiach informoval predseda predstavenstva tisovskej spoločnosti Tomáš Maroš.

Memorandum má podľa jeho slov súvislosť s plánovaným nákupom nových pásových vozidiel pre slovenskú armádu. „Veľmi nás teší, že máme príležitosť podieľať sa na významnom modernizačnom programe, akým je dodávka bojových vozidiel pechoty pre Slovensko,“ povedal Maroš tým, že spoločnosť Rheinmetall je kľúčovým hráčom v obrannom priemysle.

Článok pokračuje pod reklamouVzájomná spolupráca nám umožní prenos know-how a stane sa veľkou príležitosťou pre budúci ekonomický rozvoj. Ten podporí a posilní slovenskú ekonomiku, domáci obranný priemysel, národnú suverenitu a povedie tiež k lokalizácii výroby. Zároveň vďaka tejto spolupráci budeme môcť účinne a dlhodobo využívať všetky naše výrobné kapacity,“ podotkol.

Ako nadviazal viceprezident spoločnosti Rheinmetall Oliver Mittelsdorf, jeho podnik má veľký záujem o nadviazanie partnerstva so slovenským obranným priemyslom a majú rozsiahle skúsenosti s integráciou miestnych spoločností do globálneho dodávateľského reťazca.

Nedávno uzavreté zmluvy na dodávky bojovo-prieskumných vozidiel Boxer CRV do Austrálie a obrnencov Lynx do Maďarska jasne ukazujú výhody, ktoré partnerstvo s Rheinmetall prináša miestnym podnikom. Začlenením do globálneho dodávateľského reťazca Rheinmetall môžu naši slovenskí priemyselní partneri využívať široké exportné možnosti plynúce zo vzájomnej spolupráce,“ dodal Mittelsdorf.

CSM Industry má prispieť do projektu bojových vozidiel Lynx svojím technologickým zázemím a rozsiahlymi skúsenosťami s kooperačnou výrobou zváraných dielov, oceľových konštrukcií a súčastí. Spolupráca otvára ďalšie možnosti pre prípadnú integráciu výrobkov a služieb CSM do globálneho dodávateľského reťazca spoločnosti Rheinmetall pre bojové a podporné vozidlá, ako sú Lynx, Boxer, Kodiak a iné modely.

Lynx KF41 od spoločnosti Rheinmetall je uchádzačom v tendri Ozbrojených síl (OS) SR na nové bojové vozidlá pechoty. Maďarsko sa stalo vlani prvou krajinou, ktorá si obrnencov novej generácie objednala. Lynx je tiež jedným z dvoch vybraných bojových vozidiel, ktoré postúpili do záverečnej testovacej fázy v rámci tretej etapy austrálskeho modernizačného programu Land 400. Tá zahŕňa rozsiahle skúšky v teréne či testovanie schopností prežitia a mobility.

Ako informoval náš partnerský web Echoviny.sk, CSM Industry podpísala memorandum o spolupráci aj s fínskou spoločnosťou Patria. Týka sa dodávok komponentov, transferu technológii a následnej výroby v súvislosti s pripravovaným obstarávaním Ministerstva obrany (MO) SR na dodávku bojových obrnených vozidiel 8x8 pre potreby OS SR.

Verejne obchodovaná spoločnosť Rheinmetall AG so sídlom v Düsseldorfe je technologický koncern zameraný na dva imperatívy modernej doby – mobilitu a bezpečnosť. Skupina bola založená v roku 1889 a je jedným z popredných svetových dodávateľov vojenských systémov a vybavenia. 26 000 zamestnancov tejto globálnej skupiny v minulom roku vygenerovalo tržby vo výške 5,875 miliardy eur.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross