<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Čo si myslia maturanti a riaditelia škôl o tohtoročných maturitných skúškach?

10. januára 2022 | |  | 

Tereza, Gymnázium Ivana Kraska v Rimavskej Sobote

Ja si myslím, že je maximálne nefér, ak nám dajú robiť maturity. Osobne sa vôbec necítim byť pripravená. V škole sme neboli takmer 3 roky. Tento rok mi nevyhovuje asi najviac, pretože sme raz v škole a raz doma. Dištančné vyučovanie je podľa mňa neporovnateľné s prezenčným.

Na výklad mnoho učiteľov vôbec nekladie dôraz a nechávajú väčšinu učív na samoštúdium. Ja som z tých študentov, ktorým výklad pomáha najviac zo všetkého a dištančné vyučovanie mi jednoducho nestačí.

Miroslava Štefániková, riaditeľka Evanjelického gymnázia v Tisovci

Sme za to, aby sa maturity v tomto školskom roku uskutočnili, rešpektujúc rozsah a obsah prebratého učiva

Zdôvodnenie: 

na EGT prebiehalo vzdelávanie riadne- prezenčnou aj dištančnou formou, pedagógovia sa snažili pripravovať vyučovacie hodiny a podmienky na štúdium tak, aby si žiaci osvojili čo naviac vedomostí.

Maturanti sú už dospelí ľudia, ktorí nesú zodpovednosť aj za svoje vzdelávanie - či už prezenčné alebo dištančné.

Myslíme si, že gymnazisti, ktorí sa pripravujú na štúdium na vysoké školy, by nemali mať problém zvládnuť maturitu.

Veríme, že žiaci našej školy budú na maturitu pripravení. Robíme všetko pre to, aby sme vytvorili čo najlepšie podmienky na aktívnu maturitnú prípravu žiakov  na vyučovaní - prezenčnom aj dištančnom.

Prvoradou je však aktivita, motivácia a práca každého jedného maturanta, aby sa na maturitu zodpovedne pripravil a zvládol ju:)

Miloš Mäsiar, riaditeľ Strednej odbornej školy v Hnúšti

Pokiaľ ide o odpovede na vaše otázky tak môj názor je takýto: Naši štvrtáci (a myslím si, že to platí aj pre žiakov ostatných škôl) budú na maturitné skúšky objektívne pripravení slabšie ako to bývalo v minulosti.

To obrovské množstvo dištančného vzdelávania sa muselo nejako prejaviť. Aj napriek tomu som toho názoru, že by sa maturitné skúšky mali zrealizovať normálnym spôsobom. Myslím si, že bude najlepšie ak sa všetko začne vracať do normálu čím skôr.

Vanesa, Stredná odborná škola Hnúšťa

Tohtoročné maturity sú komplikovanejšie ako mali predošlé ročníky, pretože ja osobne som zo štyroch rokov štúdia bola len jeden a pol prezenčne a zvyšok bol online. Veľa som sa toho ani nenaučila a teraz sa všetko snažia dohnať, aby sme vedeli a boli schopní zmaturovať. Nik nám nenahradí tu výučbu, ktorú sme zmeškali online, čiže podľa mojho názoru by mali byť aspoň nejaké uvoľnenia, aj keď budeme maturovať.

Nikola, Evanjelické gymnázium Tisovec

Jednoznačne som sa za zrušenie maturít aj v tomto školskom roku. Myslím si, že chyba nie je na strane nás ani učiteľov, ale na strane podmienok, v ktorých sme museli pracovať. Vzdelávanie cez internet nie je také efektívne ako prezenčne v škole. Počas online štúdia sme museli čeliť mnohým problémom, napr. výpadky internetu či nedostatočné prostriedky na výučbu.

Preto si myslím, že príprava zlyhala, študenti sú unavení a učitelia vyčerpaní, pretože nestíhajú preberať učivo. Taktiež si myslím, že po 2 rokoch dištančného vzdelávania je spravodlivé maturitu zrušiť, ako sa to dialo aj po minulé roky, nakoľko sme v ešte väčšej nevýhode, keďže online sme boli dlhší čas.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross