<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Chanbara: Falconisti žali úspechy na majstrovstvách Slovenska

21. septembra 2021 | | |  | 

V sobotu 11. septembra sa chanbaristi z Rimavskej Soboty zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v športovej chanbare (SPOCHAN). Organizátorom bola Slovenská Asociácia Chanbara (SACHAN) v spolupráci s klubom Falcon Rimavská Sobota. Domáci klub reprezentovalo osem športovcov, súťažilo sa v siedmich bojových disciplínach (datotsu – zápase) a v súborom cvičení (Kihon dosa). Otvorené boli kategórie detí, kadetov, juniorov, dospelých mužov a žien. Súťaže sa zúčastnili okrem domáceho klubu športovci z Trenčína, Košíc a Žiliny.

Ako informoval tréner Falconu Tibor Figei, najviac sa darilo v kategórii detí Lukášovi Černákovi, ktorý si vybojoval tri medaily, z toho dve zlaté a jednu bronzovú a k tomu titul absolútneho víťaza „Grandšampióna“ v datotsu (zápase). Ukázal, že má počas celej sezóny výbornú formu. Deti súťažili v štyroch disciplínach a v kihondose (kata).

Článok pokračuje pod reklamou„Rovnako pekné výsledky dosiahol aj Matej Gregorec, ktorý získal taktiež dve zlaté a jednu bronzovú medailu. Dobre si viedli aj František Kokény, ktorý získal dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Na medaily siahli aj Samko Gonda (jedna strieborná a bronzová medaila) a najmladší Falcoňák, len sedemročný Tomáš Figei (taktiež jedna strieborná a bronzová medaila),“ povedal Tibor Figei. Ako ďalej dodal, v spojenej kategórii kadetov a juniorov sa najviac darilo Laure Dávidovej, ktorá získala tri zlaté a dve strieborné medaily a potvrdila svoje kvality.

Kadeti a juniori štartovali v piatich disciplínach a v kihondose. „V tejto kategórii štartoval aj vekom ešte kadet Valent Slanina, pre ktorého to bola prvá takáto veľká súťaž. Bojoval odhodlane, ale tentoraz to ešte na medailu nestačilo,“ zhodnotil Figei.

V poslednej kategórii seniorov štartoval aj rimavskosobotský tréner Tibor Figei, ktorý sa predviedol v šiestich disciplínach a v kihondose. Celkovo si vybojoval dve zlaté, tri strieborné a dve bronzové medaily.

„So svojím výkonom som spokojný tak na sedemdesiat percent, keďže som mal aj organizačné povinnosti, tak to je v poriadku. Deti bojovali príkladne, každé z nich dalo do toho všetko, som na nich patrične hrdý. Zišla sa tu celkom dobrá konkurencia, napriek situácii, akú teraz prežívame všetci vo svete. Som rád, že sme vedeli zorganizovať túto súťaž, ktorá mala svoju úroveň. Ďakujem SACHAN, rozhodcom, trénerom, športovcom za disciplínu a hladký priebeh,“ vyjadril sa Tibor Figei.

Celkovo vybojovali Falconisti dvadsaťpäť medailí – deväť zlatých, deväť strieborných, sedem bronzových a titul Grandšampióna (absolútneho víťaza) v kategórii detí v datotsu (zápase). Ako Figei dodal na záver, Falconistov teraz čaká krátka prestávka a začiatkom októbra príde na rad 3. kolo online Falcon ligy v kihondose (kata) a o týždeň neskôr veľká medzinárodná súťaž v kihondose, ktorá bude taktiež organizovaná online. Organizátorom bude Česká Asociácie Chanbary. Koncom novembra sú naplánované ešte majstrovstvá sveta v Jokohame. Či sa uskutočnia, bude záležať na pandemickej situácii vo svete.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross