<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cez víkend nás čakajú cyklistické aj westernové preteky, folklór či výstavy

10. septembra 2021 |  | 


Aj nadchádzajúci víkend (11. -12- septembra) má byť pekne slnečný a preto bude fajn stráviť ho niekde na kultúrnom, spoločenskom či športovom podujatí. Rimava.sk vám prináša pár tipov.

Rimavská Sobota - cyklistické preteky Teatro Okolo Malohontu

Teatro Okolo Malohontu sú cyklistické preteky pre každého, kto si trúfne zdolať 85 kilometrov dlhú trasu kopcami Malohontu. Konajú sa v nedeľu 12. septembra a ich štart je o 10:30 na Hlavnom námestí v R. Sobote.

"Na účasť potrebuješ len cestný bicykel, prilbu a dobrú náladu. Preteky pre amatérov aj profesionálov, ktorí sa stretnú na štarte s jediným cieľom: užiť si krásny deň na bicykli a predviesť svoj najlepší výkon na ktorý trénovali celé leto," uvádzajú organizátori na Facebooku.

Prievrana pri Poltári - westernové jazdecké preteky

Kroky milovníkov romantiky Divohého západu budú v sobotu asi viesť k Poltáru. Na ranči Megi na Prievrane sa totiž konajú westernové jazdecké preteky. Organizátori sľubujú country zábavu i občerstvenie.

Jelšava - folklórne podujatie Čarovná studnička

Sobota v Jelšave bude patriť folklórnemu podujatiu Čarovná studnička. Začína sa o 16:00 v miestnom kultúrnom dome výstavou ľudového odevu.

"Na výstave budete môcť pozrieť kabanice, kožúšky, šuby, gubaňu z krojovne Folklórneho súboru (FS) Vepor z Klenovca a občianskeho združenia Vesna z Gemerskej Polomy. Na tvorivých remeselných dielňach Vám predstavíme výrobu košíkov, paličkovanie a tkanie cigánskych tkaničiek," informovala na Facebooku Stanislava Zvarová z Gemersko-malohontského osvetového strediska (GMOS).

O 16:30 nasledujú tvorivé remeselné dielne a o 18:00 Folklórny večer - nôty z Gemera a Malohontu.

"Predstavia sa sólisti speváci Veronika Malatincová, Lucia Zvarová, Viktor Brádňanský, Ľubomír Zvara, Ivana Nemčoková, Ivan Nemčok, FS Dubina z Rožňavy, FS Vepor, Ľudová hudba Ondreja Hlaváča z Gočova, Ženská spevácka skupina Skaliny z Hnúšte," konkretizovala Zvarová.

Podujatie sa realizuje v rámci projektu Čarovná studnička, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Revúca - výstava fotografií Od Aljašky po Ohňovú zem

Cesty revúckeho fotografa Dušana Sekerku naprieč oboma Amerikami od severu na juh predstavuje aktuálna výstava vo výstavnej sieni v Mestskom dome kultúry v Revúcej.

"D. Sekerka sa fotografickému koníčku venuje systematicky šesťdesiat rokov, veľa cestuje a svoj pohľad na svet navždy zhmotnil v knihách a dokumentárnych filmoch. Najviac mu učarovali Nový Zéland, Tibet, Himaláje a národné parky v Spojených štátoch," uviedlo na Facebooku Turistické informačné centrum Revúca.

Rožňava - výstava Banská doprava

Milovníkov histórie môže zaujať výstava Banská Doprava, ktorú v týchto dňoch otvorili v Baníckom múzeu v Rožňave. Pripomíname však, že okres Rožňava je už z hľadiska Covid automatu v červenej fáze, takže návšteva inštitúcie sa riadi opatreniami, ktoré múzeu zverejnilo na svojej stránke.

Plešivec - Plešivecké leto

Ešte tu máme tip na jedno podujatie po víkende. Hoci je Rožňavský okres červený, podujatie Plešivecké leto sa uskutoční 14. septembra podľa pôvodného plánu na základe opatrení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Informovala o tom starostka Plešivca Iveta Šušánová na Facebooku.

"Návštevník pri vstupe do areálu musí predložiť očkovací preukaz, alebo negatívny test nie starší ako 48 hodín, alebo potvrdenie o prekonaní choroby. Z tohto dôvodu obec Plešivec otvorí testovaciu miestnosť v kultúrnom dome dňa 13-ho a 14-ho septembra (v pondelok a utorok) od 12.00 do 19.00 hod. Testovanie bude bezplatné pre každého," konkretizovala.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross