<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cez víkend nás čaká stredoveký aj pivný festival, koncerty, beh i hviezdy MMA Attila Végh a Gábor Boráros

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Prvý septembrový víkend v našich regiónoch je plný podujatí a keďže aj počasie nám má priať, bola by škoda stráviť ho doma. Rimava.sk vám preto prináša pár tipov, kam vyraziť za zábavou, kultúrou a zaujímavosťami. Len upozorňujeme, že prvé dve akcie sú už dnes (piatok)

Veľké Teriakovce – pálenie vatry

Pri príležitosti 77. výročia Slovenského národného povstania sa v piatok (3. 9.) o 19:00 uskutoční pálenie vatry na futbalovom ihrisku vo V. Teriakovciach. Súčasťou podujatia bude aj ohňostroj.

Hnúšťa – posledné premietanie v letnom kine

V hnúšťanskom letnom kine v piatok od 20:00 budú premietať posledný film tejto sezóny. Pôjde o snímku Letní rebeli, ktorá je určená pre deti aj ich rodičov.

Kraskovo – festival Z histórie Gemera a Malohontu

V dedinke Kraskovo počas soboty (4. 9.) zažijete stredovek. Od 10:00 sa tam začína program historického festivalu, ktorý tohto roku prinesie vystúpenia šermiarov i sokoliarov, koncerty stredovekej hudby, stredovekú kuchyňu a remeslá a hlavný lákadlom bude rytiersky turnaj.

Kokava nad Rimavicou – koncert historickej hudby

Pri histórii ešte chvíľu zostaneme. V Kokave nad Rimavicou nás takisto v sobotu o 17:00 čaká koncert historickej hudby v tamojšej synagóge. Účinkuje Ensemble Thesaurus Musicum, vstupné je dobrovoľné.

Muráň – koncert Pod Muránskym hradom

Dobrá muzika, hoci z iného súdka, bude znieť aj v Muráni. V sobotu od 15:30 sa tam koná akcia Pod Muránskym hradom, ktorá každoročne uzatvára leto v tejto časti Gemera. Tento rok sa predstavia Kollárovci a Polemic, na záver bude diskotéka.

Hnúšťa – oslavy storočnice futbalu

V Hnúšti si začiatkom septembra pripomínajú 100 rokov futbalu v meste. Oslavy vyvrcholia v sobotu od 8:00 športovo-zábavným dňom. Popoludní sa diváci môžu tešiť na futbalový zápas miestneho klubu s OŠK Radzovce a súboj Starých pánov Hnúšťa s Old Boys Slovan Bratislava.

Krásnohorské Podhradie – terénny prekážkový beh s hviezdami MMA

Pod Hradom Krásna Hôrka sa v sobotu stretnú milovníci adrenalínového behu. Konať sa bude druhý ročník The Race 2021. Bežci si budú môcť opäť po roku zmerať svoje sily a vytrvalosť. Športovci a diváci sa môžu tešiť aj na hviezdy MMA. Podujatie sa začína o 9:00.

The Race je terénny prekážkový beh na vyše 6-kilometrovej trati s viac ako 20 prekážkami, ktorý začal písať svoju históriu vlani. Organizátori si pre účastníkov tento rok pripravili aj niekoľko noviniek. Ambasádori podujatia sú veľkými lákadlami – známi bojovníci MMA Attila Végh a Gábor Boráros. Súťažiaci aj diváci tak budú mať jedinečnú možnosť stretnúť sa s nimi naživo a tiež sledovať ich meranie síl s profesionálnymi vojakmi.

Tornaľa – pivný festival

„Tekutý chlieb“ potečie prúdom v Tornali počas tretieho ročníka Tornaľského pivného festivalu. Podujatie sa začalo už v piatok a vyvrcholí v sobotu od 18:00 koncertmi Elán Forever a Omega Revival Band.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross