<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

B. KOLLÁR: Nemocnica v R. Sobote zamestnáva okolo 600 ľudí, určite budeme proti tomu, aby sa rušila

RIMAVSKÁ SOBOTA – Nemocnica v Rimavskej Sobote je najväčším miestnym zamestnávateľom a hnutie Sme rodina bude proti jej prípadnému rušeniu. Pre Rimava.sk to potvrdil šéf strany a predseda parlamentu Boris Kollár pri pondelkovej (11. 10.) návšteve Rimavskej Soboty.

Nemocnice sú v regiónoch najväčší zamestnávatelia, tu v Rimavskej Sobote je to okolo 600 ľudí. Chceme podporiť tento región a určite budeme proti tomu, aby sa takáto nemocnica rušila,“ zdôraznil Kollár.

Predseda parlamentu bol podľa vlastných slov už v nemocniciach vo Zvolene, Svidníku, Snine, Vranove nad Topľou či Rožňave a všade mapuje situáciu. „Stretávame sa so samosprávou, primátormi, starostami dotknutých okresov, regiónov a, samozrejme, s riaditeľmi nemocníc. Zisťujeme, akým spôsobom poškodí región, keď sa v danej oblasti zruší nemocnica. Toto nás zaujíma, potrebujeme vedieť hlas z regiónov a podľa toho sa budeme rozhodovať pri hlasovaní o reforme zdravotníctva,“ avizoval Kollár.

Článok pokračuje pod reklamou


Súčasná neistota podľa neho destabilizuje zdravotnícky personál. „Mali sem prísť napríklad dvaja ďalší lekári, ktorí skončili univerzitu. Ale tým, že má byť nejaké dvojročné vákuum a nemocnice nevedia, či budú rušené a v akej forme budú pokračovať, tak títo noví medici odriekli spoluprácu s rimavskosobotskou nemocnicou a nenastúpili,“ ozrejmil predseda.

Ďalší zdravotníci sa podľa neho snažia hľadať uplatnenie v inej sfére, alebo odchádzajú do zahraničia. „To je veľmi zlé, že sa teraz, keď máme veľký problém so zdravotníckym personálom, destabilizovala situácia,“ skonštatoval Kollár, podľa ktorého nesmú dopustiť, aby sa regióny vyľudňovali zrušením okresných súdov, nemocníc, pozemkového fondu či lesných úradov. „Čo potom v tých okresoch zostane? Nič, všetci odídu preč, zostanú tu len holé múry,“ dodal.

Ako pokračoval primátor Jozef Šimko, je rád, že predseda parlamentu navštívil mesto. „Vysvetlil viacerým starostom a primátorom, za čím si stojí, teda, aby rimavskosobotská nemocnica nebola zrušená. Nemôžeme v žiadnom prípade dovoliť, aby sa stala komunitnou. Povedané ľudskou rečou, nemôžeme dopustiť, aby sa z nej stal doliečovák, ako napríklad v Hnúšti,“ povedal Šimko, ktorý verí, že predseda parlamentu dodrží slovo a nemocnica zostane takou, akou je v súčasnosti.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross