<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bežkárska trať či pumptrack? Mesto plánuje veľkú revitalizáciu Ľadova

Zástupcovia mesta na rokovaní s vodohospodármi. Foto: Rimava.sk

LUČENEC – Rekreačná oblasť okolo vodnej nádrže Ľadovo v Lučenci začína opäť ožívať.

Na mieste v uplynulých mesiacoch prebiehali rekonštrukčné práce Slovenského vodohospodárskeho podniku za viac ako 1,3 milióna eur, ktoré vystrieda napúšťanie nádrže. Dĺžka procesu bude závisieť od hydrologických podmienok.

Lučenecká samospráva sa teraz plánuje pustiť do ďalšej etapy, ktorou je komplexná revitalizácia Ľadova.

V rámci nej by mali vzniknúť viaceré atrakcie a zaujímavosti, čím by sa vytvorili možnosti na športovo-rekreačné vyžitie pre peších návštevníkov i cyklistov.

O zámere sa hovorilo na stredajšom (13. 10.) rokovaní zástupcov mesta s vodohospodármi.

Článok pokračuje pod reklamou.


„V budúcom roku plánujeme ukončiť cyklocestu smerom na Halič, ku ktorej pridáme ďalšie oddychové zóny a atrakcie. Nechcem teraz všetko prezradiť, ale spolu s vodohospodármi by sme napríklad radi vybudovali pumptrackovú zónu,“ prezradila primátorka Alexandra Pivková.

Zámerom mesta je prepojiť časť okolo kúpaliska a štadiónov s Ľadovom a bývalými kúpeľmi, k čomu má pomôcť aj zrekonštruovaná komunikácia smerom na priehradu.

Existujúce prvky ako pingpongový stôl, volejbalové ihrisko či streetballový koš by na Ľadove mali ostať. Detské ihrisko by mohlo prejsť renováciou. V pláne je aj revitalizácia existujúcej kyslíkovej cesty a náučného chodníka.

Rekreačná oblasť okolo vodnej nádrže Ľadovo v Lučenci začína opäť ožívať.
Vodná nádrž Ľadovo. Foto: TS mesta Lučenec

Miesto vyhľadávané v lete aj v zime

Samospráva chce z Ľadova spraviť miesto pre návštevníkov počas celého roka. Hovorí sa preto aj o bežkárskom okruhu či mieste na sánkovanie.

„Radi by sme okolo Ľadova spravili promenádu, teda miesto na dlhú a pokojnú prechádzku, počas ktorej sa ľudia môžu kochať prírodou aj v zadnej časti, ktorá bola predtým ťažko dostupná,“ podotkla primátorka.

V súčasnosti prebiehajú rokovania s vodohospodármi a ochranármi. Radnica plánuje projekt zrealizovať najmä pomocou fondov, časť by mohli pokryť z mestského rozpočtu. Konkrétne žiadosti by mali byť pripravené do konca roka.

„Naším cieľom je, aby sme pri otvorení cyklocesty mali väčšinu týchto vecí zabezpečenú. Pokiaľ nám niečo bude chýbať, tak to bude z dôvodu čakania na peniaze a na vybavenie žiadosti. Predpokladám, že v priebehu budúceho roka bude podstatná časť pre občanov zabezpečená. To je naše prianie,“ uzavrela Pivková.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross