<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ako na online marketing? Pozrite si niekoľko tipov

6. augusta 2021 |  | 

Keď sa povie online marketing, každému napadne propagačná činnosť na internete, z veľkej časti na sociálnych sieťach, ako sú Facebook, Instagram či YouTube. Práve tieto sú tri najnavštevovanejšie sociálne siete na Slovensku. 

Na Slovensku online, alebo s prístupom na internet takmer 5 miliónov ľudí, čo tvorí drvivú väčšinu celkovej populácie krajiny. Tri milióny ľudí z celého Slovenska využíva aktívne sociálne siete. Asi nie je prekvapením, že tou najrozšírenejšou je Facebook, ktorý aktívne navštevuje 2,7 milióna ľudí. Populárny je aj YouTube s 2,4 miliónmi aktívnych použivateľov mesačne. Rozsiahly je aj Instagram, ktorý navštívi mesačne 1,2 milióna ľudí. 

Facebook - fenomén dnešnej doby

Na svete nájdete veľmi málo ľudí, ktorí nevedia, čo to Facebook je. Práve preto je to priestor aj pre firmy na zviditeľnenie ich aktivít a ich produktov. Existuje niekoľko tipov a trikov, ako vylepšiť správu vášho profilu na Facebooku. V prvom rade musíte ľudí zaujať. Môžete to urobiť nejakými vtipnými obrázkami, hádankami, otázkami, emotikonmi. Proste všetkým, na čo ľudia dokážu reagovať buď komentárom, alebo reakciami. 

Ak však na vašich sledovateľov nezaberajú tieto úkony, ktoré vieme pomenovať aj organická propagácia, musíte prejsť na druhú možnosť a to platená reklama. Najlepším nástrojom na nastavenie správnej a funkčnej reklamy je Facebook Ads. Pomocou neho dokážete cieliť vašu reklamu na také publikum, aké potrebujete. 

Reklama v online katalógoch

Účinným spôsobom, ako získať povedomie o vašej značke, sú aj online katalógy. Na Slovensku sú dva najznámejšie, medzi ktoré patria Azet a Zlaté Stránky. V katalógoch firiem môžete prezentovať najzákladnejšie údaje o vašej firme, ako napríklad webová stránka, telefónne číslo, adresa či otváracie hodiny. Nezabudnite ani na to, že ak máte účty na sociálnych sieťach, pripojte ich k informáciám, aby ste prilákali ľudí aj tam.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross