<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zuzana Kronerová: Tento región sa pre mňa stal osudovým, hovorí známa slovenská herečka

31. októbra 2021 | |  | 
Zuzana Kronerová ako Shirley Valentine v rovnomennej hre.

RIMAVSKÁ SOBOTA – V rámci druhého ročníka Sobotského seniorfestu si diváci mohli v priestoroch Domu kultúry v Rimavskej Sobote v nedeľu 24. októbra vychutnať predstavenie Shirley Valentine v podaní herečky Zuzany Kronerovej. Komédia o žene, ktorá žije obyčajným stereotypným životom a zrazu sa jedného dňa odhodlá k bláznivému úteku do krajiny za stenou, postavila divákov zo svojich sedadiel.

Herečka Zuzana Kronerova vo svetoznámej divadelnej hre W. Russela (réžia: I. Balaďa, hudba: M. Ničík, texty J. Nvota) predvádza koncert vyzretého herectva. Shirley je v jej podaní súčasne smiešna i dojemná, šťastná i nešťastná. „Na tejto hre je krásne to, že je nielen múdro a vtipne napísaná, ale aj to, že sa s ňou môžu identifikovať diváčky každého veku – za tie roky mám také skúsenosti. Niekedy po predstavení prišli za mnou a hovorili mi, že je to presne ich osud,“ povedala pre Rimava.sk Zuzana Kronerová. Hra ich tiež podľa jej slov mohla motivovať k tomu, aby zlepšili svoj život či partnerský vzťah.

Článok pokračuje pod reklamou


„Mňa na hre najviac zaujalo to, že je v nej veľa humoru, aj čierneho humoru, a sebairónie. To mi je veľmi blízke. Na texte a režijnej koncepcii, ktorú zvolil môj obľúbený režisér Ivan Balaďa, ma baví to, že je to tragikomédia,“ zhrnula Zuzana Kronerová. Shirley Valentine počas celého predstavenia prežívala nielen humorné, ale aj vážne či dojímavé momenty. I tie ale okorenila svojskými hláškami či iróniou. „Moji známi a aj kritici hovorili, že je to moja profilová postava, že som v nej najlepšia za niekoľko rokov. Je to moja one women show.“

Diváci môžu Zuzana Kronerová aktuálne vidieť v 11 predstaveniach, z toho 6 sa odohráva na českých divadelných doskách. „V Astorke sme prednedávnom zdernierovali Lásky jednej plavovlásky. V GUnaGU mám tri hry, ktoré mi na telo napísal Viliam Klimáček. V Prahe sú to tiež veľmi krásne hry, ako napríklad Harold a Maude od Colina Higginsa. Takže mám čo robiť,“ povedala s úsmevom Zuzana Kronerová.

Obdobie, keď boli divadlá pre pandémiu zatvorené, prežívala so zmiešanými pocitmi. „Na jednej strane som mala prázdninový pocit, vzniklo mi voľno a mohla som veľa čítať a venovať sa mojej obľúbenej záľube – vareniu. Samozrejme, to bolo aj veľmi smutné, pretože tá pauza už bola veľmi dlhá. Ale hlavne ma veľmi trápilo to, že ľudia chorejú a umierajú. To voľno nebolo také radostné,“ hovorí herečka, ktorá pre covid-19 prišla o niekoľko blízkych ľudí. Sama s týmto ochorením aj zápasila. „Trvalo to päť týždňov, vôbec to netreba podceňovať,“ dodala.

A aký vzťah má k regiónu Gemer-Malohont? „Tento kraj je krásny. Stal sa mi osudným, pretože som si tu našla manžela. Nie je odtiaľto, ale s kamarátmi mal krásnu chalupu na lazoch na Čremoši, nad Skorušinou. S dvomi kamarátmi si opravili drevenicu – kolešňu, čiže stodolu. A tam sme sa zoznámili,“ rozpovedala Zuzana Kronerová. Na toto miesto sa podľa jej slov pravidelne vracali aj s deťmi. „Tento kraj mi je veľmi srdcu blízky a som veľmi rada, že som sa sem mohla znovu prísť pozrieť,“ zakončila.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross