<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Veľký úspech Soboťana M. Paveleka. Svoju aplikáciu predstavil na medzinárodnom Web Summite v Lisabone

LISABON/RIMAVSKÁ SOBOTA – V uplynulých dňoch patrila metropola Portugalska Lisabon nielen technologickým gigantom, ale aj startupom, inováciám a novým ambicióznym projektom zo sveta technológií. Na prestížnom Web Summite, ktorého sa zúčastnili aj predstavitelia spoločností, ako napríklad Google, Siemens či Microsoft, svoju aplikáciu svetu ukázal aj Soboťan Martin Pavelek.

Nová cesta svetom realít

Web Summit sa koná jedenkrát ročne, tentokrát hostil viac než 50-tisíc ľudí v dňoch od 1. do 4. novembra. Jedným z nich bol aj Martin Pavelek, ktorý na summite predstavil aplikáciu InovaReal. Ako už napovedá jej názov, zameraná je na realitný trh.

Článok pokračuje pod reklamou


„Prihlasovali sme sa, keď bolo posledné voľné miesto. Prešli sme výberovým konaním. Naša aplikácia bola vybratá, aby zaplnila posledné miesto,“ povedal pre Rimava.sk Martin Pavelek.  Aplikácia, ktorá je výsledkom viac než štvorročnej práce, je zameraná na digitalizáciu a globalizáciu realitných služieb.

Martin Pavelek.

„Predstavte si napríklad Uber – najskôr boli taxislužby, a potom prišiel Uber. Teraz máme realitné kancelárie, ktoré vám za drahé provízie poskytujú svoje služby. Do toho sme prišli my. Všetko robíme digitálne – manažovanie nehnuteľností, dokumentáciu – zastrešená je advokátskou kanceláriou, digitálne podpisy, doplnkové služby atď. Partnerom pre poisťovacie služby je spoločnosť Uniqa,“ vysvetlil Martin Pavelek, ktorý aktuálne pôsobí v Bratislave ako advokát.

Práve vo svojej advokátskej praxi našiel inšpiráciu na vytvorenie tejto aplikácie. Realitné kancelárie boli jeho klientmi. „Videl som, aké majú nedostatky v rámci systému,“ povedal.

Aplikácia, na ktorej má zásluhy aj jeho obchodný partner Lukáš Makovsky, sa teda dá porovnať s realitnou kanceláriou – funguje však bez provízií. „My ako platforma neberieme provízie ako realitná kancelária,“ dodal Pavelek. Záujemcovia si budú vedieť túto aplikáciu stiahnuť a pridať svoju nehnuteľnosť, ktorú chcú predať. Aplikácia je už registrovaná, no spúšťať ju budú len koncom tohto roka.

„Účasť na summite je pred spustením veľmi dobrou štartovacou pozíciou a ocenením snahy, ktorú sme vložili do vývoja aplikácie,“ zhodnotil.

Podľa slov Martina Paveleka sa zatiaľ stretli len s pozitívnymi ohlasmi. „Svedčí o tom aj to, že nás sem vybrali spomedzi viacerých aplikácií. Bol tam tím ľudí, ktorý hlasoval o tom, kto zaujme posledné miesto,“ dodal na záver.

Zdroj foto: M. Pavelek

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross