<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rok v znamení veľkých športových úspechov. Pozrite si, akých skvelých športovcov máme v regióne

GEMER/MALOHONT - Máme posledný deň v roku 2021, keď všetci chladia svoje šampanské, chystajú chlebíčky a pripravujú sa na príchod nového roka 2022.

Tento rok aj napriek covidu niekoľko športovcov z nášho regiónu a jeho blízkeho okolia zaznamenalo úspechy na domácej či svetovej úrovni. My sme si pre vás pripravili sumár úspešných športovcov, ktorí sa ukázali v dobrom svetle v roku 2021.

Článok pokračuje pod reklamou


Ema Kapustová

Zdroj: E. Kapustová

Rodáčka z Revúcej je biatlonistkou, ktorá prednedávnom oslávila svoje 19. narodeniny. Na prelome mesiacov február a marec sa zúčastnila majstrovstiev sveta juniorov v rakúskom Obertilliachu.

Vo vytrvalostných pretekoch na 10 kilometrov obsadila 3. miesto v nabitej konkurencii. Vtedy ju zdobila stopercentná streľba.

V rýchlostných pretekoch na šampionáte obsadila Kapustová 30. miesto, no v stíhacích pretekoch sa posunula 9. miesto. „Z hľadiska výkonu je pre mňa väčší úspech tá stíhačka. Výborne som strieľala i bežala. Oveľa lepšie som sa cítila ako v pretekoch, v ktorých som získala bronz. Keby som sa takto cítila na lyžiach vo vytrvalostných pretekoch, bolo by to asi o niečom inom,“ uviedla vtedy Kapustová.

Článok pokračuje pod reklamou


Dalibor Ďuriš

Dalibor Ďuriš (vpravo). Zdroj: D. Ďuriš

Úspešnú sezónu zažil aj rodák z Rimavských Zalužian Dalibor Ďuriš, ktorý hrá za HKM Zvolen. So svojím tímom dokázal tento rok získať titul majstra Slovenska a do rodnej obce priniesol Dzurillov pohár a pohár Dušana Pašeka.

Pre Ďuriša to bol prvý rok v seniorskom tíme. „Je to pre mňa neuveriteľný pocit, keďže som bol prvý rok v seniorskom hokeji a o tomto sa mi nemohlo ani snívať. Som rád, že vo Zvolene dali šancu aj mladým, bolo to niečo neskutočné,povedal nám vtedy Ďuriš.

Zvolen bol minulú sezónu veľmi dominantný. Dokázal zvíťaziť aj v základnej časti s náskokom štyroch bodov pred Michalovcami. Do finále sa postupne prepracovali cez Nové Zámky a Slovan Bratislava. V poslednej sérii zápasov vyzvali hokejisti Poprad, ktorý porazili 4:1 na zápasy.

Achsarbek Gulajev

Zdroj: FB Jozef Šimko

Novopečený majster Európy v zápasení je síce pôvodom z Ruska, no niekoľko sezón trénuje v Rimavskej Sobote. Jeho trénerom je mestský policajt Jozef Radnóti.

Gulajevova prvá cesta po šampionáte viedla na mestský úrad, kde ho privítal primátor Jozef Šimko.

„Vždy ma napĺňa radosťou a hrdosťou, keď sa môžem stretnúť s výnimočnými ľuďmi. Dnes sme sa na našej radnici stretli s človekom, ktorý v uplynulých dňoch preslávil naše mesto, ale i celú Slovenskú republiku. Moje pozvanie prijal novopečený majster Európy v zápasení vo voľnom štýle Achsarbek Gulajev, ktorý je zápasníkom Lokomotívy Rimavská Sobota,“ vyjadril sa na Facebooku Šimko.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross