<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na ZŠ Dobšinského nefunguje kotol, peniaze na nový mali poslanci schvaľovať zajtra. Ich zasadnutie ale opäť preložili

RIMAVSKÁ SOBOTA - Poslanci mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote mali mať zasadnutie v utorok 23. novembra. Primátor mesta ho však preložil na 30. novembra. Na zasadnutí mali riešiť aj financie na nový kotol pre Základnú školu Pavla Dobšinského. Ten starý totiž vypovedal službu koncom minulého týždňa.

Mestskí poslanci musia financie na nový kotol schváliť na svojom zasadnutí. "Vzhľadom na závažnosť prerokovávaných bodov programu Národnej rady Slovenskej republiky dňa 23. novembra 2021, sa nemôžem zúčastniť a viesť rokovanie mestského zastupiteľstva. Zástupkyňa primátora mesta JUDr. Andrea Andrášiová sa taktiež nemôže zúčastniť a viesť rokovanie mestského zastupiteľstva z vážnych rodinných dôvodov, zástupca primátora Ing. Ladislav Rigó je dlhodobo práceneschopný, preto prekladám zasadnutie," informoval poslancov primátor mesta Jozef Šimko.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk povedal poslanec z klubu Odvážme sa zrýchliť Michal Demeter, starý kotol sa bude dať používať. "Situácia je taká, že starý kotol sa bude dať opraviť, no len na chvíľu. Škola si to vie uhradiť. Ten kotol nebol menený, odkedy vznikla škola. My sme na školy vyčlenili už približne 500-tisíc eur, neviem, prečo sa za tie peniaze nevymenil aj kotol," povedal Demeter.

Podľa jeho slov, čím skôr schvália peniaze, tým skôr vymenia kotol. "Primátor odložil zasadnutie kvôli rokovaniu v Národnej rade SR. My s tým nič nemáme spoločné. Sme rozhorčení, že sa zasadnutie odkladá o týždeň. Ukazuje sa, aké nevýhodné je, že je primátor a sedí na dvoch stoličkách naraz," vysvetlil.

Pre Rimava.sk sa vyjadrila aj riaditeľka dotknutej školy Erika Demková. "Rieši sa provizórna oprava starého kotla. Momentálne sa učia deti dištančne. Opravuje sa to. My sme v piatok mali radu školy, kde som ich informovala o poruche. Bol tam aj primátor Šimko," dodala Demková s tým, že prisľúbil, že to bude prerokované na zasadnutí.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross