<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Matej Tále je frontman skupiny Marhule. Kapela je žart sám osebe, hovorí

31. decembra 2021 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Tomáš, Matej Tále alebo Bilbo. Aj na tieto mená bude reagovať spevák zo skupiny Marhule, ktorý už niekoľkokrát vystúpil aj na festivale Fraj alebo s projektom Putovná galéria.

Celý rozhovor bol vyhotovený s dávkou humoru, a preto sú niektoré odpovede voľnejšie.

My sme sa zamerali hlavne na pôsobenie speváka v skupine Marhule. K hudbe ho viedla jeho stará mama. "Za príchod k hudbe sa môžem poďakovať mojej starej mame, ktorá mi darovala gitaru vo veku, keď som vedel iba jesť, sedieť a hrať sa s mastnými rukami na Playstation 1. Pár rokov som nevedel, čo si s gitarou počnúť, keďže sa nedala zožrať ani pichnúť do telky. Potom sa to nejako zlomilo," uviedol Matej pre Rimava.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, v skupine pôsobí s dvomi ďalšími hudobníkmi. "Ondro je môj starý parťák ešte zo stredoškolských čias. Zajo, bohužiaľ, hral so mnou aj v mojej predošlej kapele Kýbel Mačiek," doplnil.

Skupina má niekoľko piesní, no jedna z nich prerazila najviac. "Pri Marhuľkách išlo o pieseň Šír lásku ty nezbedník (pôvodný názov obsahoval vulgarizmus, pozn. red.)," vysvetlil. Marhule majú za sebou aj niekoľko koncertov. Na otázku, či majú vtipné príhody z koncertov, sme dostali takúto odpoveď: "Marhule sú žart sám osebe, stačí si pozrieť nejaký záznam z koncertov."

Autori väčšinou hľadajú inšpiráciu niekde v životných situáciách, sklamaniach či úspechoch. Podobne je na tom aj Matej. "Inšpirácia mi naráža do ksichtu. Som obklopený absurdnými situáciami," konkretizoval spevák.

Článok pokračuje pod reklamou


Marhule vydali aj svoj prvý album, ktorý nesie názov Dno dien. Kapela chystá pre fanúšikov aj niečo nové. "Áno, bude sa volať Odvrátená strana chleba. Vyjde, keď sa bude dať. Pandémia nám dlží krst aj nášho prvého albumu," priblížil frontman Bilbo.

V závere poprial Soboťanom spevák aj novoročné prianie. Chceme vás ubezpečiť, že Matej nám to povedal s dávkou humoru. "Vždy, keď vám bude v Sobote neznesiteľne ťažko, spomeňte si na Poltár," vtipne uzavrel.

Ak si chcete vypočuť niektorú z pesničiek, ktorú kapela vyhotovila, môžete tak urobiť na tejto adrese.

Foto: FB Kapela Marhule

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross