<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Má 70 rokov a bol ocenený ako jubilant na Športovcovi roka. Okrem toho trénuje mládežníkov Hajnáčky

FC 98 Hajnáčka - mládežnícky tím (foto: Ivan Poprocký)

HAJNÁČKA - Má 70 rokov a nedávno bol ocenený ako jubilant na galavečere Športovec roka 2020. Okrem toho trénuje aj mládežníkov tímu FC 98 Hajnáčka. Reč je o Jánovi Oštromovi, ktorý je známy aj fanúšikom Rimavskej Soboty, keďže tam pôsobil za čias prvej ligy.

"Ja som sa s pánom Oštromom poznal ešte pred jeho pôsobením v našom futbalovom klube FC 98 Hajnáčka. Vnímal som ho stále ako skvelého človeka, odborníka, trénera, ktorý sa vie prihovoriť nielen k hráčom futbalovou rečou, ale aj priaznivcom futbalu. Jeho lásku k futbalu nemôže spochybniť ani jeden futbalový odborník pôsobiaci v našom regióne, nakoľko je málo takých sedemdesiatnikov, ktorí aktívne pôsobia aj v súčasnosti ako tréneri," povedal pre Rimava.sk člen výkonného výboru klubu Ivan Poprocký.

Článok pokračuje pod reklamou


Oštrom oslovil mužstvo Hajnáčky pred šiestimi rokmi s tým, že je pripravený im pomôcť s trénovaním a poskytnúť jeho trénerské služby. Nemal problém ani s tým, aby trénoval mládežnícke tímy.

"Boli sme nadšení z jeho ponuky, s veľkou radosťou sme prijali takúto ponuku Janči báčiho, ako ho väčšina hráčov a aj funkcionárov v našom kruhu volá," doplnil Poprocký.

Oštrom sa do života mládežníckeho trénera vžil úplne. Okrem toho, že prišiel na trávnik a odtrénoval, chlapcov na tréningy vozil autom a rovnako ich odnášal aj domov. Jeho práca napredovala a už druhý rok hrali finále o postup do krajskej súťaže. Vtedy prišlo sklamanie, pretože mládežníci nevybojovali postup.

Ján Oštrom na ocenení Športovec roka 2020 (foto: Ivan Poprocký)

"Zároveň Janči báči prišiel aj s nápadom, aby sme po neúspechu žiackeho mužstva prihlásili do okresnej súťaže aj dorastenecké mužstvo, ktoré by tiež rád trénoval," povedal o ňom Poprocký.

Jeho počiatočná práca s mládežou napredovala a dnes sú vďaka jeho aktívnej práci v Hajnáčke vytvorené štyri mládežnícke tímy: U9, U11, U15 a U19. Aj vďaka nemu to pomohlo k prežitiu neľahkej situácie aj z hľadiska výchovy hráčov pre junior tím, ktorý pôsobí v 4. lige JUH.

"Obetavá práca futbalového nadšenca a trénera Jána Oštroma, ktorú odvádzal počas svojho pôsobenia v rôznych futbalových kluboch, a to aj v 1. Slovenskej futbalovej lige s Tauris Rimavská Sobota, bola ocenená aj v tomto roku pri príležitosti 55. Jubilejného ročníka Športovec roka 2020 v kategórii jubilanti pri príležitosti dožitých 70. rokov. Aj touto cestou vedenie FC 98 Hajnáčka gratuluje k jubileu a dúfame, že jeho pôsobenie na trénerskej lavičke v Hajnáčke ešte potrvá veľa rokov," uzavrel Poprocký.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross