<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Jej hobby je líčenie. Páči sa mi, že make-up nemá hranice a vždy sa dá vymyslieť niečo nové, hovorí Lea Sokolovská

RIMAVSKÁ SOBOTA - Soboťanke Lei Sokolovskej prednedávnom učarovalo líčenie. Svoje umelecké práce prezentuje aj na sociálnych sieťach.

Ako pre Rimava.sk Lea povedala, nie je to pre ňu práca, ale vášeň a hobby. "Od detstva som chodila do základnej umeleckej školy na divadlo. A vždy som vyhľadávala rôzne formy umenia, kde by som sa vedela realizovať. Make-upu som sa začala venovať pred tromi rokmi, keď som sa stala maminou. Rok som skúšala na sebe a učila sa," povedala.

Článok pokračuje pod reklamou


Po roku trénovania začala svoje výtvory zverejňovať na sociálnych sieťach. "Nebolo to pre mňa prirodzené sa odfotiť a len tak fotky pridávať na sociálne siete. Ale pochopila som, že inak to nejde, nie vždy mám po ruke modelku. Niekedy dostanem večer nápad a musím ísť hneď tvoriť. Väčšinu líčení ukazujem na sebe, ale stále sa mám čo učiť. Zapnem svetlo, dám si slúchadlá a idem. Je to pre mňa neskutočná forma meditácie," vysvetlila Lea.

Baví ju byť každý deň iná. "Páči sa mi, že make-up nemá hranice a vždy sa dá vymyslieť niečo nové. Či je to svadobné líčenie alebo umelecké maskérstvo. Je to iba o fantázii. Make-up má byť hlavne pre radosť a spríjemniť ten celý pocit. Má sa v ňom žena cítiť dobre. Som empatická a keď niekoho líčim, hneď viem, akú má náladu a snažím sa, aby sa cítila príjemne," konkretizovala.

Článok pokračuje pod reklamou


Jej inšpiráciou sú rôzne kultúry, rozprávky, príbehy, filmy či príroda. "Keď sme na prechádzke, už len pozerám, z čoho by som spravila veniec alebo kulisu a aké líčenie na inšpiráciu by som zvolila. Inšpiruje ma veľa ľudí a nie som zameraná iba na jednu osobu, ale určite sa rada obklopujem dobrými ľuďmi," vysvetlila Lea.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross