<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V mobilárku kradol mladistvý, spôsobil niekoľkotisícovú škodu

16. októbra 2020 | |  | 

Je tomu týždeň, čo v obchode s mobilnými telefónmi v Lučenci došlo ku krádeži. Predajňu na Novohradskej ulici vylúpili za posledný polrok už druhýkrát.

Ako Rimava.sk informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová, lúpiť mal 17-ročný chlapec z okresu Žiar nad Hronom. „Páchateľa vypátrali lučeneckí kriminalisti a vyšetrovateľ ho už obvinil z prečinu krádeže a zločinu poškodzovania cudzej veci,“ povedala ďalej Faltániová s tým, že za čin hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. „Vzhľadom na to, že obvinený je mladistvý, tak mu hrozí iba polovičný trest,“ vysvetlila hovorkyňa. Krádežou a poškodením bezpečnostných dverí spôsobil škodu za viac ako sedem tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamouK tomu, na základe čoho páchateľa vypátrali, sa polícia nevyjadrila. Páchateľ totiž po sebe zanechal stopy krvi, nápomocné mohli byť aj kamerové záznamy. „K vlámačke došlo v piatok (9. 10.) v skorých ranných hodinách,“ uviedla ďalej hovorkyňa. Páchateľa teda polícia chytila za týždeň.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: Polícia SR

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross