<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ukradnutý bicykel sa po piatich rokoch vrátil ku svojmu pôvodnému majiteľovi, prihlásili sa oň dvaja záujemcovia

RIMAVSKÁ SOBOTA – Krádeže bicyklov nie sú v Rimavskej Sobote výnimočným javom, v apríli tohto roka sme vás informovali o tom, že polícia ich dokonca eviduje v zvýšenej miere. Jeden z majiteľov odcudzeného bicykla má ale dôvod na radosť. Po piatich rokoch dostal svoj bicykel späť. Nebolo to ale také jednoduché.

V roku 2009 si mladý muž kúpil horský bicykel značky Specialized. O sedem rokov neskôr mu ho ale ukradol neznámy páchateľ. Podal oznámenie na políciu, ale bicykel odvtedy nevidel. „A to až do augusta 2021, keď mu príbuzní preposlali prostredníctvom Facebooku príspevok zverejnený na našej stránke o tom, že polícia v Rimavskej Sobote hľadá majiteľa nájdeného bicykla,“ povedala pre Rimava.sk Lenka Lásová, preventistka z Okresného riaditeľstva PZ v Rimavskej Sobota, ktorá verejnosti ďakuje za zdieľanie príspevku – dopomohli tým totiž k vypátraniu pôvodného majiteľa.

Článok pokračuje pod reklamou


Nuž, nebolo to ale také jednoduché. Polícii sa prihlásili dvaja majitelia – mladý muž a ešte jeden pán, ktorý bicykel kúpil v roku 2016 „z druhej ruky“. Tento bicykel však zjavne nosil smolu, pretože aj tomuto pánovi bol odcudzený v roku 2021 neznámym páchateľom.

„Keďže však mladý muž dokázal polícii hodnoverne preukázať, že on je pôvodným vlastníkom, bicykel mu bol po zistení skutkového stavu a vykonaní nevyhnutných úkonov políciou v Rimavskej Sobote vrátený,“ vysvetlila ďalej Lenka Lásová.

A ako znie poučenie z tohto príbehu? Ak kupujete vec z neoverených zdrojov, za nízku cenu a bez daňového dokladu, vzbudzuje to podozrenie, že daná vec môže pochádzať z trestnej činnosti. „Ak sa zistí pôvodný majiteľ, ktorému bola odcudzená, vec vám bude zaistená bez náhrady škody a vrátená pôvodnému majiteľovi,“ dodala policajná preventistka.

Podľa jej slov je taktiež dôležité uchovať si doklad o kúpe veci vyššej hodnoty a vedieť výrobné číslo produktu. „Vyhotovte si fotografie veci, v prípade jej krádeže tak pomôžete polícii pri pátraní,“ poradila na záver.

Autorka: Eunika Laščáková

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross