<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sobáše z donútenia, namiesto práce žobranie, sexuálne vykorisťovanie alebo detská prostitúcia. Aj takéto prípady z okresu Rim. Sobota vyšetruje polícia

Foto ilustračné.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Polícia minulý rok v okrese Rimavská Sobota vyšetrovala niekoľko prípadov obchodovanie s ľuďmi. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia PZ.

V roku 2021 bolo podľa jej slov v súvislosti s týmito prípadmi vznesené obvinenie spolu piatim páchateľom pochádzajúcim z okresu Rimavská Sobota.

Článok pokračuje pod reklamou


Museli žobrať

„V prvom prípade vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil 31-ročného muža z okresu Rimavská Sobota, ktorý mal spolu s ďalšími dvoma páchateľmi (obvinení v predchádzajúcich rokoch) vyhľadávať osoby zo slabších sociálnych vrstiev z okresu Rimavská Sobota,“ priblížila Bárdyová s tým, že tieto osoby mali následne osloviť s ponukou práce v Nemecku.

Obvinení mali potom podľa policajnej hovorkyne tieto osoby previesť do Nemecka a pod hrozbou násilia ich nútili k žobraniu.

„V prípade bolo identifikovaných päť poškodených osôb, občanov SR, pochádzajúcich z okresu Rimavská Sobota. Páchatelia sa na žobraní týchto osôb obohatili sumou minimálne 36 000 eur,“ dodala Denisa Bárdyová.

Sexuálne vykorisťovali maloleté dievčatá

V druhom vyšetrovanom prípade obchodovania s ľuďmi v roku 2021 bolo vznesené obvinenie dvom ženám vo veku 28 a 46 rokov, ktoré pochádzajú z Rimavskosobotského okresu.

„Malo ísť o sexuálne vykorisťovanie dvoch maloletých dievčat vo veku 13 a 15 rokov, rovnako pôvodom z okresu Rim. Sobota, ktoré boli zlákané na výkon prostitúcie na priváte a pod psychickým nátlakom nútené k poskytovaniu sexuálnych služieb zákazníkom,“ informovala hovorkyňa.

Namiesto lepšieho života prostitúcia

V treťom prípade boli obvinení dvaja muži z okresu Rim. Sobota, v čase spáchania skutku mali 17 a 20 rokov.

Článok pokračuje pod reklamou


„Spolu s tretím spolupáchateľom – štátnym príslušníkom Turecka, mali navštevovať rôznych známych a kamarátov z okresu Rim. Sobota za účelom vyhľadania mladistvých dievčat zo sociálne slabších rodín,“ povedala Denisa Bárdyová.

Ako ďalej uviedla, obvinení im sľubovali peniaze, nákupy aj darčeky, čím chceli pôsobiť na zákonných zástupcov dievčat.

„Sľubovali im lepší život a lepšie sociálne podmienky na život v Nemecku. Práve do Nemecka sa ich pokúšali zlákať za účelom detskej prostitúcie a následného núteného sobáša. Podarilo sa im zlákať dve maloleté dievčatá vo veku 14 rokov z okresu Rim. Sobota, prípady ktorých má už polícia zadokumentované,“ dodala policajná hovorkyňa.

Polícia podľa slov Denisy Bárdyovej na všetkých troch prípadoch pracuje aj naďalej.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross