<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Razia NAKA v okrese Lučenec: Obvinení dílovali pervitín v 7 okresoch

12. októbra 2021 | | |  | 
Zdroj: Polícia SR

LUČENEC – Tréner. To je názov protidrogovej akcie, počas ktorej policajti Národnej kriminálnej agentúry zadržali tri osoby. Pervitín dílovali na juhu stredného Slovenska.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil tri osoby z drogovej trestnej činnosti. „V rukách polície skončili aj s drogami počas protidrogovej akcie TRÉNER na juhu Stredného Slovenska,“ informuje polícia.

Článok pokračuje pod reklamou


„Obvinení mali od roku 2018 zabezpečovať pervitín a distribuovať ho dílerom a konzumentom. Ich revírom mali byť prevažne okresy Lučenec, Veľký Krtíš, Poltár, Rimavská Sobota, Zvolen, Detva a Revúca,“ vysvetľujú ďalej policajti.

NAKA zasahovala na viacerých miestach v okrese Lučenec. Ako ďalej uviedli, išlo o zaisťovacie úkony s cieľom zadržať podozrivých a zaistiť veci dôležité pre trestné konanie. To sa im aj podarilo.

Vykonali domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a aj zadržaných osôb. „U jednej z nich sme našli takmer 100 g drogy. Išlo o pervitín vysokej kvality a čistoty, z ktorého by bolo možné pripraviť 1900 dávok v hodnote 5-tisíc eur,“ vyčíslila polícia.

Ako ďalej informuje polícia, vyšetrovateľ už obvinil Jána B. (49) z Gregorovej Viesky, Eduarda B. (37) z Tomášoviec a Petra L. z Lehôtky. „Sudca pre prípravné konanie vzal všetkých troch do väzby. V prípade dokázania viny hrozí jednému z nich trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov u dvoch na tri až 10 rokov,“ uviedli.

Polícia ďalej zaistila zariadenia a prostriedky na váženie a balenie drog spolu s 81-tisíc eur v hotovosti. Majú dôvodné podozrenie, že sú výnosom z drogových obchodov.

„Akcia NAKA prebehla za úzkej spolupráce policajtov z pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, ktoré poskytlo tiež kriminalistických technikov a psovodov,“ dodala polícia.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross