<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia pri razii zadržala 34-ročného muža, hrozí mu trest za mrežami až na 15 rokov

RIMAVSKÁ SOBOTA/PETROVCE – Razia, ktorú policajti spravili vo štvrtok 4. novembra, bola úspešná. Zaistili pri nej drogy a zadržali i obvinili 34-ročného muža z Petroviec. Ďalšie dve osoby sa dostali na slobodu.

Polícia vykonala prehliadku auta, ktoré zastavili na ceste v smere od Rimavskej Soboty na Lučenec. Taktiež spravili domovú prehliadku. Ako sme vás informovali už minulý týždeň, zaistili podozrivé látky, ktoré poslali na expertízu.

Článok pokračuje pod reklamou


„Výsledky expertízneho skúmania potvrdili, že v prípade zaisteného kryštalického materiálu ide o metamfetamín. Za skutok, ktorého sa mal obvinený dopustiť, hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov,“ povedala pre Rimava.sk Petra Kováčiková, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici. Muž je obvinený z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

„V prípade obvineného ide o recidívu, čo sa týka páchania drogovej trestnej činnosti. V minulosti už bol za drogovú trestnú činnosť odsúdený,“ dodala Kováčiková s tým, že zo strany vyšetrovateľa bol spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby. Tento návrh sudca Okresného súdu v Rimavskej Sobote akceptoval. Obvinený muž sa už nachádza v ústave na výkon väzby. „Ďalšie dve osoby z trojice zadržaných boli prepustené na slobodu,“ uzavrela.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross