<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia objasňuje včerajšiu tragickú dopravnú nehodu, pri ktorej zahynul 37-ročný muž. Priblížila, čo sa stalo

GEMERSKÁ PANICA – Včera sme informovali o tragickej dopravnej nehode, pri ktorej šofér prešiel do protismeru – stálo ho to život. Polícia priblížila, ako k nehode došlo.

Dopravná nehoda sa stala včera (27. 9.) večer na ceste I/16 pri obci Gemerská Panica v rožňavskom okrese. Došlo pri nej k čelnej zrážke dvoch vozidiel, pri ktorej, žiaľ, vyhasol jeden ľudský život. Ako ďalej informujú policajti, podľa doterajších zistení polície viedol 37-ročný vodič (občan Poľska), v smere od Rožňavy na Rimavskú Sobotu, motorové vozidlo zn. Renault Trafic.

Článok pokračuje pod reklamou„Za doposiaľ presne nezistených okolností prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde v tom čase oproti prichádzalo nákladné vozidlo zn. Scania, ktoré viedol 41-ročný Rožňavčan, následkom čoho došlo k ich vzájomnej čelnej zrážke,“ uviedla polícia na sociálnej sieti s tým, že pri tejto zrážke, žiaľ, 37-ročný vodič vozidla zn. Renault utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Ako ďalej informovali, u vodiča vozidla zn. Scania požitie alkoholu zistené nebolo, u nebohého vodiča bude táto skutočnosť zisťovaná pri pitve. „Pri dopravnej nehode vznikla škoda predbežne vyčíslená na 54 000 eur,“ doplnila polícia, ktorá miesto udalosti dôkladne zadokumentovala.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia,“ uviedla polícia s tým, že presná príčina dopravnej nehody, miera zavinenia jej účastníkov a bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol na mieste udalosti.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross