<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pamätáte si na lekára, ktorý opitý testoval ľudí na covid-19? Zisťovali sme, či sa už postavil pred sudcu

Opitého lekára vystriedala ďalšia lekárka asi do polhodiny.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Je tomu už takmer rok, čo si Slovensko prešlo celoplošným testovaním na Covid-19. Jeho druhé kolo sa v Rimavskej Sobote nezaobišlo bez problémov – spôsobil ich lekár, ktorý robil stery pod vplyvom alkoholu. Ešte stále nespoznal svoj právoplatný trest.

To, ako sa bude tento prípad vyvíjať, sme sledovali. Lekár, ktorý robil stery s 1,88 promile alkoholu v dychu, sa už raz pred sudcu postavil. „V predmetnej veci Okresný súd dňa 30. 6. 2021 vydal trestný rozkaz, avšak na základe podaného odporu došlo k jeho zrušeniu a vo veci bude vytýčený termín hlavného pojednávania,“ uviedla pre Rimava.sk Nina Uhrovičová, hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici.

Článok pokračuje pod reklamou


Prípad sa teda vlečie ďalej a je otázne, kedy o ňom súdy rozhodnú. Pripomeňme si, že lekár stihol na odbernom mieste v ZŠ Š. M. Daxnera na Sídlisku Západ urobiť stery približne 45 ľuďom. Tí sa sťažovali na bolesť, niektorým sa údajne po odbere mierne spustila krv z nosa.

„Išlo o 54-ročného lekára z Rimavskej Soboty, ktorý pri dychovej skúške nafúkal 1,88 promile. Keďže svojím konaním mohol ohroziť životy a zdravie občanov, hrozí mu trestné stíhanie za trestný čin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla vtedy polícia. Viac si môžete prečítať v našom staršom článku.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross